19:12 06.12.2017

Глава Мін'юсту сподівається на появу 1000 приватних виконавців в Україні в 2018 р.

Глава Мін'юсту сподівається на появу 1000 приватних виконавців в Україні в 2018 р.

 Міністерство юстиції України спільно з партнерами з ЄС (проект ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні") проведуть рекламну кампанію для популяризації професії приватних виконавців і якнайшвидшої появи конкуренції державним виконавцям, повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

"Прийняли рішення робити рекламну кампанію - запрошувати юристів, оскільки виявилося, що вони більш консервативно придивляються до цієї професії... Я б дуже хотів, щоб у наступному році з'явилося 1000 приватних виконавців, тоді вони б склали серйозну конкуренцію державним виконавцям", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

П.Петренко повідомив, що згідно з попереднім планом передбачалося, що вже до кінця поточного року на ринку з'являться понад 200 активних приватних виконавців порівняно з близько 4000 державних, однак наразі їх майже вдвічі менше.

"Це добра воля претендентів йти на іспити, тому наразі маємо трохи більше 115-120 приватних виконавців, які успішно склали іспити і отримали доступ до професії", - констатував міністр.

Він уточнив, що Мін'юст розпочав набір на цю професію з початку цього року, і на навчання та проходження стажування заявилися понад 1,1 тис. осіб: юристи, адвокати, арбітражні управляючі, особи, які раніше працювали в системі державної виконавчої служби.

"Якщо дивитися за географією, то у кожній області вже є більше або менше приватних виконавців. У містах-мільйонниках їх більше, що логічно, оскільки вони мають більше можливостей для отримання роботи і виконання судових рішень", - описав поточну ситуацію на ринку П .Петренко.

На його думку, зараз оцінювати ефективність приватних виконавців ще рано, тому що фактично вони почали виконувати судові рішення з вересня.

Водночас міністр повідомив про аналіз роботи приватних виконавців у Львові, що показав: швидкість виконання судового рішення в середньому становить до двох тижнів - у кілька разів швидше, ніж працюють державні виконавці.

"Якби з'явилося хоча б 1000-1200 приватних виконавців, це б сформувало відповідний конкурентний ринок по всій країні. Я розраховую, що перші приватні виконавці, які ризикнули і почнуть зараз показувати результат, стануть прикладом для інших і продемонструють, що в цю професію приходити вигідно", - сказав глава Мін'юсту.

Повністю інтерв'ю з П.Петренком читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" interfax.com.ua 7 грудня.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

За несплату аліментів посилили відповідальність

В Україні запрацював публічний реєстр боржників по сплаті аліментів

В Україні в 2017 році народилися Попелюшка, Мадонна, Олімпіада, Фаустина, Цезар, Мухаммед Алі й Аполлон

ЄСПЛ підтримав скаргу екс-заступника міністра юстиції України Корнійчука про його незаконний арешт

Мін’юст чекає на початок слухань у Стокгольмі щодо $5,4 млрд позову міноритаріїв "Укрнафти" до України восени

В України немає прострочених боргів за рішеннями ЄСПЛ

В Україні документують близько 10-15% фактів народження і смерті на окупованих територіях

Рішення про можливу екстрадицію Саакашвілі ухвалюватиме Мін’юст

Мін'юст звільнив начальника Львівського теруправління юстиції, який вимагав під час прийому на роботу заспівати пісню УПА "Лента за лентою"

Росія відмовила передати Україні Клиха, Карпюка і Чірнія без зазначення причини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА