11:22 07.12.2017

Міністр юстиції очікує хороших новин із ЄСПЛ у спорах із Росією в 2018 році

Міністр юстиції очікує хороших новин із ЄСПЛ у спорах із Росією в 2018 році

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у 2018 році може визначити терміни і порядок розгляду спорів України до Росії, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Це буде роком хороших, я дуже на це розраховую, дуже хороших новин для України з приводу просування справ в ЄСПЛ", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Глава Мін'юсту зазначив, що українська сторона вже кілька разів направила до суду запити, щоб він визначив розумні терміни і порядок розгляду.

"Ми дуже розраховуємо, що в наступному році ми хоча б зрозуміємо терміни і перспективи, а також порядок розгляду цих справ", - сказав він.

П.Петренко припустив, що допит свідків буде відбуватися в Україні. "А можливо, доведеться всіх свідків доставити в Страсбург - це питання до суду і суддів, яким чином вони для себе визначать розгляд цих справ", - додав міністр.

Глава Мін'юсту нагадав, що міжнародні суди з Росією діляться на кілька категорій - ініційовані Україною проти Російської Федерації та ініційовані державними суб'єктами-компаніями самостійно в комерційних арбітражах щодо незаконної втрати або експропріації активів в Криму з боку російських агресорів.

За його словами, з боку держави є п'ять великих справ у ЄСПЛ і дві великих справи в Міжнародному суді ООН, які стосуються двох конвенцій - заборони дискримінації та заборони фінансування тероризму.

"Я думаю, що наступний рік буде роком перших новин з комерційних справами в ті термінами, які суди вибрали для розгляду цих справ. Згідно з процесуальним графіком, який визначив міжнародний суд ООН, у наступному році буде черга України подавати свої правові позиції. МЗС зараз цим займається, оскільки вони є основним міністерством у справах в міжнародному суді ООН", - повідомив П.Петренко про перспективи 2018 року щодо інших справ.

Він уточнив, що повинні бути подані відповідні правові позиції стосовно Конвенції про заборону дискримінації та Конвенції про заборону фінансування тероризму. "Після того в іншої сторони з'являється можливість надати пояснення на наші правові позиції. І в 2019 році, якщо не помиляюся, суд визначить дати слухань", - сказав глава Мін'юсту України.

П.Петренко зазначив, що позитивом 2017 року на цьому "величезному юридичному фронті війни з Росією в різних судових юрисдикціях за різним міжнародним законодавством" з боку Міністерства юстиції стала закладка фундаменту для розгляду по суті справ ЄСПЛ за двома великими блоками. "По-перше, це Донбас: ми подали юридичну позицію з доказами щодо подій 2014 і 2015 року - це найбільш гарячі події. ЄСПЛ отримав від нас велику доказову базу, понад 100 свідків, дуже багато відеоматеріалів і паперових матеріалів. По-друге, ми подали свою юридичну позицію щодо незаконної анексії Криму", - пояснив він.

Глава Мін'юсту висловив думку, що визначення процесуального графіка є викликом для ЄСПЛ, оскільки в нього мало практики в розгляді таких справ: всього 16 або 17 справ за весь час існування суду, а за аналогією з українсько-російським - тільки два спору між Туреччиною і Кіпром, Грузією і Росією.

П.Петренко уточнив, що в разі Кіпру суд розглядав справу майже 30 років, яка стосувалося періоду трохи менше 30 днів заворушень і військових дій, а в разі Грузії, де більшість справ ще розглядається, йдеться про події одного тижня. Він пояснив, що в позовах стосовно Криму українська сторона описує події кількох місяців, а Донбасу - перша справа - це події, що тривали півтора року, наступні - ще рік, і ще одна справа - майже рік.

"І описуються події щодня, в хронології. Для суду це величезний виклик, тому що суд повинен такий масив доказів обробити, опитати свідків і потім ухвалити рішення щодо порушення абсолютної більшості статей Конвенції (про захист прав людини і основних свобод)", - зазначив глава Мін'юсту України.

Повністю інтерв'ю з міністром юстиції Павлом Петренком читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Можна закликати українців до бойкоту російських виборів, але лякати відповідальністю неправильно

Дружина Захтея закликала владу України до обміну всіх політв'язнів Криму

Українця Захтея засудили в Криму до 6,5 років колонії за підготовку диверсій

Суд в Криму оголосить вирок обвинуваченому в підготовці диверсій українцеві Захтею в п'ятницю

Міносвіти України створить центри для спрощеного вступу абітурієнтів із Криму до 35 вишів

Пономарьов вважає лист Януковича до Путіна ключовим для легітимізації анексії Криму Росією

Путін порушив питання про анексію Криму на "вузькій" нараді у ніч з 22 на 23 лютого 2014 року - Пономарьов

Колишні військові ЗСУ Баранов і Одінцов отримали 13 та 14 років ув'язнення

Російський суд заарештував затриманого ФСБ у Сімферополі українця на два місяці

ФСБ у Сімферополі затримала за "шпигунство" громадянина України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА