19:18 07.12.2017

ЮНЕСКО визнала техніку приготування піци культурною спадщиною

ЮНЕСКО визнала техніку приготування піци культурною спадщиною

ЮНЕСКО зарахувала техніку приготування неаполітанської піци до об'єктів нематеріальної культурної спадщини людства, йдеться в повідомленні на сайті цієї організації. Мистецтво піцайоло, що передається з покоління до покоління в Південній Італії, перераховане серед визнаних комітетом з охорони нематеріальної культурної спадщини на сайті ЮНЕСКО. Засідання комітету проходить на південнокорейському острові Чеджу.

"Неаполітанське мистецтво піцайоло - кулінарна практика, яка складається з чотирьох різних фаз, пов'язаних з приготуванням тіста і його випічкою в дров'яній печі", - пояснили в організації.

"Перемога!" - написав на своїй сторінці в Twitter міністр сільського господарства Італії Мауріціо Мартіна.

Неаполь домагався зарахування своєї традиції до культурної спадщини сім років. Петицію про розгляд італійської заявки підписали близько 2 млн осіб, повідомляє The Guardian. Асоціація неаполітанських піцайоло обіцяла в разі перемоги роздавати піцу прямо на вулицях.

Нематеріальна культурна спадщина ЮНЕСКО включає звичаї, форми показу та вираження, знання і навички, що передаються громадами з покоління в покоління. До списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО входить близько 480 вмінь та навичок.

Серед них лаваш, танго, майстерність гри на тарі, албанський народний ізополіфонічний спів, соколине полювання, хід Святого Серця в Брюгге, середземноморська дієта і Новруз.

ЮНЕСКО повідомила, що, крім неаполітанської техніки приготування піци, яка нагадує скоріше цілий обряд і допомагає підтримувати традиції, визнала на грудневому засіданні ще 11 об'єктів культурної спадщини.

До спадщини зараховані казахська гра Асика (Альчик), португальська техніка виготовлення глиняних фігурок ештремож, німецька органна майстерність, грецька міська авторська пісня ребетіко, індійський фестиваль Кумбха Мела, індонезійська техніка виготовлення дерев'яних вітрильних човнів Пінісі, гра на ірландській волинці та гра на іранській Каманч, іранська гра на конях Човган, що стала прабатьком сучасного кінного поло, киргизька кінна гра Кок-бору, а також кулінарна традиція Малаві Нсіма.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Україна закликає ЮНЕСКО вжити невідкладних заходів задля збереження Ханського палацу в Бахчисараї

Макрон закликав внести французький багет до переліку об'єктів спадщини ЮНЕСКО

Ізраїль офіційно повідомив про вихід з ЮНЕСКО

Одеська обладміністрація затвердила план включення Білгород-Дністровської фортеці до списку ЮНЕСКО

Глава Одеської ОДА ініціював внесення Білгород-Дністровської фортеці до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Клімкін: З гендиректором ЮНЕСКО узгоджено параметри моніторингу ситуації в Криму

Колишній міністр культури Франції стала новим гендиректором ЮНЕСКО

США виходять із ЮНЕСКО

Заступник глави МЗС Кислиця заявляє про порушення норм і стандартів ЮНЕСКО в окупованому Криму

У ЮНЕСКО констатують погіршення ситуації в Криму з правами та свободами через окупацію Росією - МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА