21:07 07.12.2017

Глава Одеської ОДА ініціював внесення Білгород-Дністровської фортеці до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Глава Одеської ОДА ініціював внесення Білгород-Дністровської фортеці до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов ініціював внесення Білгород-Дністровської (Аккерманської) фортеці до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

"Всесвітньо відома Аккерманська фортеця руйнувалася божевільними темпами, особливо її північна стіна. На жаль, півстоліття нічого не робилося, щоб цей процес зупинити. Підрядники, які повинні були проводити протиаварійні роботи, теж не особливо напружувалися", - цитує М. Степанова прес-служба Одеської ОДА в четвер.

За його словами тільки ультиматум змінити підрядника пожвавили роботи на цьому об'єкті.

"Я розраховую, що вже до кінця грудня ми завершимо першочергові заходи на північній стіні. Наш наступний крок - внесення Аккерманської фортеці до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО" , - додав він.

Згідно з дорученням голови ОДА, заходи щодо включення фортеці до переліку об'єктів, що мають високу значимість для людства, повинні бути завершені до 31 липня 2019 року.

Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця - один з найпопулярніших туристичних об'єктів півдня України. Точна дата початку будівництва Аккерманській фортеці невідома. Більшість істориків засновникам фортеці вважають генуезців, які прийшли в Причорномор'я в XIII столітті. Є одним з найбільш збережених і при цьому найбільшим подібним фортифікаційною спорудою на території України. Загальна площа території фортеці становить 9 га.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА