13:50 11.01.2018

Нацрада з телерадіомовлення рекомендує ВР зобов'язати телеканали виконувати 75-відсоткову квоту української мови на ТБ з березня-квітня

2 хв читати
Нацрада з телерадіомовлення рекомендує ВР зобов'язати телеканали виконувати 75-відсоткову квоту української мови на ТБ з березня-квітня

 Нацрада з питань телебачення і радіомовлення України рекомендує Верховній Раді скоротити перехідний період щодо впровадження 75-відсоткових мовних квот на телебаченні з жовтня до березня-квітня поточного року, йдеться в заяві регулятора, оприлюдненій на його сайті.

"Закон про мовні квоти на телебаченні не виправдав сподівань через встановлений перехідний період, що триватиме до 13 жовтня 2018 року. Передбачена перехідними положеннями норма, що до передач, виконаних українською мовою, зараховується увесь телевізійний продукт національного і власного виробництва, знівелювала всі очікування", - наголошується в заяві регулятора.

У Нацраді наголошують, що перехідний період був передбачений для того, щоб мовники скорегували свої виробничі завдання, навчили ведучих і авторів програм і передач української мови, підготували або залучили нових, якісно оновили свій контент і збільшили вихід власного продукту. При цьому, за даними Нацради, деякі канали залишили ефір без змін, лише формально забезпечуючи дотримання законодавчих вимог.

Виходячи з практики спілкування з індустрією, Нацрада вважає, що така ситуація триватиме до жовтня, телеканали не поспішатимуть з урегулюванням цього процесу, а глядач і надалі отримуватиме неграмотний і непрофесійний контент.

"Регулятор пропонує Верховній Раді України ініціювати перегляд законодавчих норм з тим, аби перехідний період завершився не пізніше ніж у березні-квітні цього року. Лише такий підхід уже нині стимулюватиме телеканали подбати про якість ефіру", - наголошується в заяві Нацради.

Нацрада пропонує парламенту України врегулювати це питання в найкоротші терміни.

Як повідомлялося, закон, що встановлює обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі 75%, був офіційно опублікований у парламентській газеті "Голос України" 13 червня 2017 року й набув чинності через чотири місяці після опублікування.

Закон передбачає, що в тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної або регіональної категорії мовлення передачі та фільми державною мовою мають становити щонайменше 75% у кожному проміжку часу між 7:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00. Для телерадіоорганізацій місцевої категорії мовлення - 60% передач і фільмів державною мовою в тих самих проміжках часу.

Телерадіоорганізації, які здійснюють мовлення мовами корінних народів України, забезпечують сумарний тижневий обсяг телемовлення державною мовою та мовами корінних народів України в обсязі щонайменше 75%, при цьому щонайменше 30% - державною мовою.

Протягом першого року з дня набуття чинності законом програми, передачі та їхні частини, які повністю або частково створені та/або профінансовані телерадіоорганізацією, а також національний аудіовізуальний продукт зараховуються в частину виконаних державною мовою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сирський обговорив із командувачем оборони Данії потреби ЗС України та допомогу

Клименко про розстріл поліцейських у Вінницькій області: Цей трагічний випадок показує, що тилу для поліцейських немає

Ворог уранці атакував Одесу, пошкоджено об'єкт інфраструктури - ОВА

Окупанти обстріляли Суми, Білопілля та 13 сіл у Сумській і Чернігівській областях за добу, поранено двох мирних жителів

Зеленський підтримав реконструкцію міськлікарні №2 Кривого Рогу для лікування поранених військових

У Дніпрі завершено рятувальну операцію після ракетного удару РФ

Зеленський ввів у дію рішення РНБО, що забороняє військовим грати в азартні ігри в Інтернеті

На Вінниччині невідомі вночі розстріляли поліцейських, один із них загинув, у двох областях запроваджено спецоперацію

Ворог за добу здійснив майже 300 ударів по семи населених пунктах Запорізької області

Ворог продовжує обстрілювати Херсонську область, є загиблий

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА