19:17 25.01.2018

Лукашенко скасував "дармоїдський збір"

Лукашенко скасував "дармоїдський збір"

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав декрет №1, яким передбачено скасування "дармоїдського збору" з безробітних, повідомляє прес-служба глави держави.

"До нового декрету не ввійшли норми про стягування з працездатних непрацюючих громадян збору на фінансування державних витрат. При цьому особи, що раніше визнавалися платниками цього збору, звільнені від його сплати", - відзначили в прес-службі.

Там підкреслили, що документ передбачає "концептуально інший підхід", спрямований на стимулювання працездатних непрацюючих громадян до легальної зайнятості. Так, з 1 січня 2019 року безробітні будуть сплачувати субсидовані державою послуги з їх повної вартості. Конкретний перелік таких послуг доручено визначити уряду.

Також для реалізації декрету урядом буде вжито низку постанов, якими будуть, в тому числі, визначені порядок віднесення працездатних громадян до не зайнятих у економіці, перелік послуг, що надаються даним громадянам за повною вартістю, порядок розрахунку плати за ці послуги та інші питання. Крім того, продовжили в прес-службі, передбачається вжиття заходів, спрямованих на активізацію профілактичної роботи з працездатними непрацюючими громадянами, що ведуть асоціальний спосіб життя; діяльності податкових органів щодо виявлення і оподаткуванню прихованих доходів фізичних осіб.

Декрет набуває чинності після його офіційного опублікування.

Раніше в Білорусії декретом "Про попередження соціального утриманства" було встановлено ​​обов'язок громадян країни і постійно проживаючих в країні іноземних громадян, які не брали участі у фінансуванні державних витрат або брали участь в такому фінансуванні менше 183 календарних днів (півроку - ІФ), зі сплати збору в розмірі 20 базових величин.

Ухвалення даного декрету викликало активний протест громадян, які звинуватили владу країни в обмеженні своїх прав. Так, в минулих лютому і березні в низці великих міст Білорусі пройшли не санкціоновані владою марші "недармоїдів".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Основна група Мюнхенської конференції з безпеки може зібратися в жовтні в Білорусі

Макей обговорив із Волкером можливість введення білоруських миротворців на Донбас

Глава МЗС Білорусі заявив про готовність відправити білоруських миротворців на Донбас для врегулювання ситуації в регіоні

В ОБСЄ занепокоєні блокуванням інтернет-ЗМІ в Білорусі

У МЗС України висловили протест у зв'язку з продовженням арешту в РФ українцеві Грибу

Українські прикордонники затримали двох іноземців, яких розшукують Румунія та Білорусь

У КДБ Білорусі стверджують, що Шаройко стежив за військовими об'єктами РФ

Україна вислала білоруського дипломата

ГУР Міноборони України спростовує інформацію КДБ Білорусі про нібито причетність журналіста Шаройка до розвідувальної діяльності

Консули зустрілися з Павлом Грибом, його самопочуття погіршується, повідомляє батько

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА