16:22 07.02.2018

Полторак заявляє, що не приймав жодних рішень про виведення військ із Криму в березні 2014 року

Полторак заявляє, що не приймав жодних рішень про виведення військ із Криму в березні 2014 року

Міністр оборони України Степан Полторак, який у березні 2014 року виконував обов'язки командувача Національної гвардії України, заявляє, що жодних рішень про виведення військ із Криму на засіданні Ради національної безпеки і оборони 23 березня 2014 він не приймав і не міг приймати, оскільки на той момент не був членом РНБО.

"Я не знаю, наскільки цей протокол відповідає дійсності та які свідчення дав пан Тенюх (обіймав з 27 лютого до 25 березня 2014 року посаду в.о. міністра оборони України Ігор Тенюх - ІФ). На мою думку, це свідчить про те, що пан Тенюх був настільки переляканий, що він не розумів, де він перебуває, хто, де і на яких посадах і хто які завдання виконує. (...) на час прийняття рішення щодо виведення військових формувань ЗСУ з Криму я був виконувачем обов'язків командувача Нацгвардії... я не був членом РНБО", - сказав С.Полторак у середу в коментарі телеканалу "112 Україна", відповідаючи на запитання щодо показань С.Тенюха про те, що остаточне рішення про виведення українських військ з Криму було прийнято на засіданні РНБО 23 березня 2014 року.

Глава Міноборони наголосив: "Я не знаю, як я міг впливати на порядок виведення військ із Криму. Я ніякого рішення з цього приводу не приймав".

Водночас, С.Полторак, коментуючи рішення про виведення військ із Криму, сказав: "Моє глибоке переконання було і залишається: якщо таке рішення було прийнято - наші війська мали виводитися з Криму з високо піднятою головою на своїй техніці, озброєнні, з бойовими прапорами, з документами, які були в архівах".

Розповідаючи про Нацгвардію, міністр запевнив, що жодна частина НГУ "не здала жодної своєї території", понад 60% військовослужбовців Нацгвардії після рішення про виведення всіх силових підрозділів "виконали наказ".

"Тому це чиста брехня пана Тенюха, якщо він це сказав", - підсумував С.Полторак.

Раніше адвокат екс-президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк виклав у Facebook фотокопію протоколу допиту І.Тенюха у рамках досудового слідства у справі про держзраду В.Януковича. Він, зокрема, вказав, що остаточне рішення про виведення українських військ із Криму без опору було прийнято на засіданні РНБО 23 березня 2014 року.

"Після захоплення штабу ВМС на засіданні РНБО 23.03.2014 року я доповів обстановку щодо Криму і про результати розгортання ЗСУ в районі Широкого Лану і жорстко виступив із пропозицією йти на прорив до Криму. У відповідь Сергій Пашинський (на той час глава адміністрації президента С. Пашинський - ІФ) сказав: "з міністром все зрозуміло, він хоче війни, заслухаємо інших членів". Одразу ж після мене виступив Степан Полторак, який був командувачем НГУ. Дослівно сказав: "Я пропоную з гордо піднятими прапорами виводити наші частини з Криму" , - зазначено в протоколі допиту І.Тенюха.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

В окупованому Криму триває наступ на свободу слова і право мирних зібрань - Amnesty International

В Оболонському суді подивилися відео про приїзд Порошенка в Крим 28 лютого 2014 року

На українське судно, що заходило в порти Криму, накладено арешт

Полторак і нардепи щомісяця зустрічатимуться для обговорення актуальних питань оборони і безпеки держави

У Києві 26 лютого відбудеться форум, присвячений опору окупації Криму, а також мітинг на Майдані

У Будапешті з продажу вилучили карти з некоректним позначенням Криму

Можна закликати українців до бойкоту російських виборів, але лякати відповідальністю неправильно

Дружина Захтея закликала владу України до обміну всіх політв'язнів Криму

Українця Захтея засудили в Криму до 6,5 років колонії за підготовку диверсій

Суд в Криму оголосить вирок обвинуваченому в підготовці диверсій українцеві Захтею в п'ятницю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА