13:13 14.02.2018

Пономарьов вважає лист Януковича до Путіна ключовим для легітимізації анексії Криму Росією

Пономарьов вважає лист Януковича до Путіна ключовим для легітимізації анексії Криму Росією

 Лист екс-президента України Віктора Януковича президенту Росії Володимиру Путіну від 1 березня 2014 року із проханням використовувати Збройні сили РФ на території України був ключовим для легітимізації анексії Криму Росією, вважає екс-депутат Державної думи Російської Федерації Ілля Пономарьов.

"З моєї точки зору, це ключова річ, це спосіб легітимізувати військову агресію на території України, і головна правова основа, на підставі якої приймалося рішення про використання Збройних сил РФ на території України", - сказав він під час надання свідчень в Оболонському районному суді Києва у справі про держзраду В.Януковича.

І.Пономарьов вважає, що коли цього листа було зачитано 28 лютого на позачерговому засіданні Ради Федерації Федеральних зборів РФ його членом Андрієм Клішасом, він провів "вододіл". На його думку, прийняте Радфедом РФ на підставі цього листа рішення про надання дозволу на використання Збройних сил РФ в Україні вже подавалося як відповідь на звернення "президента "союзної" нам країни, як у нас це люблять говорити, "братнього народу", запобігти військовому перевороту і захистити громадян дружньої нам країни".

Екс-депутат Держдуми наголосив, що листа В.Януковича тоді не було продемонстровано у Раді Федерації. "Клішас говорив про якісь деталі, яких у підсумковій версії листа В.Януковича, яке продемонстрував Чуркін в ООН, не було. Я можу висловити припущення, що цей лист складали спільно з представниками РФ, але сказати це точно я не можу", - розповів він.

І.Пономарьов повідомив, що лист В.Януковича президенту РФ В.Путіну він побачив наприкінці березня - початку квітня 2014 року за допомогою свого друга, який працює в місії РФ при ООН.

"Мені його показали, сказали, що його офіційно передано до секретаріату ООН, поширили на засіданні Радбезу ООН. І мене зацікавило, що цей лист був не так на бланку зроблений, на ньому був підпис президента Януковича і від руки проставлено дату 1 березня 2014 року. Але інші офіційні документи, які я бачив, всі були з відповідними гербами, бланками, а цей лист було просто на аркуші паперу, і цим він відрізнявся", - звернув увагу свідок.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА