21:22 19.02.2018

Невідомі викрали статуетку Швейка в центрі Одеси

Невідомі викрали статуетку Швейка в центрі Одеси

Невідомі викрали невеличку статуетку чеського літературного героя - бравого солдата Швейка з фасаду відомого одеського ресторану "Гамбрінус" в центрі Одеси на розі вул.Дерібасовської.

Кореспонденту "Інтерфакс-Україна" в прес-службі Одеської міськради підтвердили факт крадіжки і заявили про намір звернутися за даним фактом в поліцію.

"Можу сказати тільки те, що вчора він ще був. Сьогодні його немає. Звернемося до правоохоронців", - наголосила речниця міськради Наталія Мальцева.

Це вже друге викрадення Швейка. Перше відбулося навесні 2017 року.

Міні-скульптура бравого солдата Швейка на фасаді "Гамбринуса" (пров. Віце-адмірала Жукова ріг вул. Дерибасівської) з'явилася у вересні 2016 року. Встановити в Одесі скульптуру запропонував представник товариства Ярослава Гашека в Чехії Каміл Хайнц.

Установка скульптури в Одесі пов'язана з розповіддю автора пригод Швейка, який одного разу прочитав в чеських газетах про свою смерть. Некролог було надруковано в трьох різних варіантах. В одному з них йшлося, що його вбили п'яні матроси в підвалі пивної "Гамбрінус". Цю розповідь К.Хайнц передав Михайлу Жванецькому - так і з'явився зв'язок Швейка з Одесою.

Автор скульптури - Михайло Колодко, на рахунку якого ще два подібних Швейка. Один з них знаходиться в чеському містечку Ліпніце-над-Сазавой. Саме там закінчував писати останні томи "Пригод бравого солдата Швейка" Ярослав Гашек. Другий - в Ужгороді. Тут Швейк сидить на перилах, простреляних кулями під час Другої світової війни над річкою Уж, з кнедликом у руках.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА