11:26 18.11.2011

ВР ухвалила закон про вибори народних депутатів

Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким вибори народних депутатів проводитимуть за змішаною системою (50% - за партійними списками та 50% - за мажоритарними округами), із прохідним бар'єром у 5% та без участі блоків.

За закон про вибори народних депутатів, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували в четвер 366 депутатів.

Документ підтримали 187 депутатів фракції Партії регіонів, 62 депутати фракції "БЮТ-Батьківщина", 36 парламентарів із фракції "НУ-НС", 24 - від Компартії України, 19 депутатів фракції Народної партії, 20 депутатів групи "Реформи заради майбутнього" та 18 позафракційних депутатів.

Закон встановлює, що 225 депутатів із 450 від загального складу Верховної Ради обираються за пропорційною системою в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій. 225 депутатів обираються в мажоритарних округах.

Згідно із законом, право висувати кандидатів у депутати мають партії та громадяни шляхом самовисування. Закон встановлює, що виборча кампанія триває 90 днів. Згідно із законом, чергові вибори до Верховної Ради відбуваються останньої неділі жовтня п’ятого року повноважень Верховної Ради.

У виборчих списках більше не буде графи "Проти всіх".

Закон встановлює, що 225 одномандатних округів утворює ЦВК, і вони існують на постійній основі.

Закон також встановлює, що виборчі дільниці утворюються з чисельністю від 20 до 2500 виборців. Малі виборчі дільниці налічують до 500 виборців, середні - від 500 до 1500 виборців, великі - з чисельністю виборців понад 1500.

Згідно із законом, списки виборців складають органи ведення Державного реєстру виборців.

Витрати на підготовку та проведення виборів депутатів здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, виділених на ці цілі, а також за рахунок партій і кандидатів у депутати, які зобов'язані створити свій виборчий фонд.

Згідно із законом, право висувати кандидатів у депутати має партія або громадяни України шляхом самовисування. Та сама особа може бути включена лише до одного списку кандидатів від партії, а також може бути включена до партійного списку і висуватися лише в одному одномандатному окрузі.

Закон встановлює, що право на участь у розподілі депутатських мандатів отримують партії, які отримали п’ять і більше відсотків голосів на виборах, а в мажоритарних округах обраними вважаються кандидати в депутати, що отримали більшість голосів.

На засіданнях виборчих комісій можуть бути присутні без дозволу чи запрошення члени виборчих комісій найвищого рівня, кандидати в депутати, їхні довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій, офіційні спостерігачі від іноземних держав та міжнародних організацій, а також представники ЗМІ.

Закон передбачає, що голосування вдома організовується у разі надходження заяви виборця, поданої поштою або через інших осіб, до виборчої комісії разом із медичною довідкою про стан здоров'я. Таку заяву має бути подано до дільничної виборчої комісії не пізніше 20.00 останньої п'ятниці перед днем голосування.

Верховну Раду нинішнього скликання обирали за пропорційною системою (партійні списки), блоки могли брати участь у виборах. Прохідний бар'єр становив 3%.

РЕКЛАМА

SOCIAL

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
ПОГОДА
РЕКЛАМА