16:23 20.11.2015

Україні необхідно забезпечити верховенство права, щоб іноземні інвестори відчували себе в безпеці - Жан-Ноель Рейно

Україні необхідно забезпечити верховенство права, щоб іноземні інвестори відчували себе в безпеці - Жан-Ноель Рейно

Ексклюзивне інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" генерального директора французької компанії "Марі Брізар Уайн енд Спірітс" (ТМ Sobieski та ін.) Жан-Ноель Рейно

Питання: На якому етапі хід судових розглядів із продажу корпоративних прав? Коли, за вашими оцінками, завершаться суди і компанія зможе сконцентруватися на поточних завданнях із розвитку бізнесу в Україні?

Відповідь: Нині ми очікуємо від Вищого господарського суду призначення слухань за касаційною скаргою наших опонентів у справі про банкрутство "Бельведер Україна". Вищий господарський суд ухвалить остаточне рішення про статус аукціонного продажу корпоративних прав (який ми вважаємо порушенням Закону України "Про банкрутство").

Крім того, ми подали касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у справі ТОВ "Бельведер Україна" проти Олега Тарана, Олександри Володимирської та Марини Сініциної про визнання корпоративних прав і повернення майна з чужого незаконного володіння. Цей випадок стосується перепродажу наших корпоративних прав ТОВ "Авігаль" після незаконного аукціону, тоді як касаційна скарга стосується рішення Апеляційного суду, який відмовив компанії Belvedere S.A. в участі в судових слуханнях як стороні конфлікту. Державний ліквідатор О.M. Щербань, що представляє ТОВ "Бельведер Україна", фактично виступив проти інтересів компанії та відкликав скаргу під час останніх слухань справи, тому ми хочемо рівної можливості викласти свої аргументи.

На жаль, нині важко прогнозувати результати судового розгляду, але ми сподіваємося, що спір буде вирішено якнайшвидше, так що ми зможемо відновити виробничий процес і продовжити інвестувати в Україну.

Питання: Які ваші подальші плани щодо розвитку виробництва?

Відповідь: Я думаю, що нині зарано говорити про подальші плани – спочатку ми маємо відновити контроль над нашими активами в Україні й повністю відновити виробництво. Іншими словами, перш ніж виділяти додаткові інвестиції, ми маємо переконатися, почала Україна перетворюватися на європейську державу чи вона все ще залишається дикими джунглями, де не діють закони.

Я думаю, що нині зарано говорити про подальші плани – спочатку ми маємо відновити контроль над нашими активами в Україні й повністю відновити виробництво. Іншими словами, перш ніж виділяти додаткові інвестиції, ми маємо переконатися, почала Україна перетворюватися на європейську державу чи вона все ще залишається дикими джунглями, де не діють закони.

Звісно, ми сподіваємося, що справедливість запанує, і ми відновимо нормальну роботу найближчим часом. Проте з огляду на величезний політичний тиск від покровителя наших опонентів – народного депутата від партії прем’єра України – ми не можемо передбачити результат справи, хоча ми діємо відповідно до законодавства України

Усе, що я можу сказати, це те, що ми організували виробництво нашого преміум-бренда – горілки Sobieski – в Україні, а також у нас були плани з організації місцевого розливу шотландського віскі та плодово-ягідних вин.

Питання: Нині компанія імпортує свою продукцію в Україну? З якої країни? В яких обсягах?

Відповідь: Ні, наша бізнес-модель заснована на місцевому виробництві та дистрибуції. Ми нині не імпортуємо продукції в Україну, і таких планів у нас немає.

Іноді в Україні можна знайти горілку під брендом Sobieski місцевого виробництва, але це контрафактний продукт, що є ще однією причиною, чому ми хочемо вирішити правовий спір якнайшвидше і захистити репутацію нашого міжнародного бренда.

Питання: Наскільки перспективним є ринок України для інвестування за нинішніх реалій?

Відповідь: Україна є густонаселеною країною з високим рівнем освіти та з євроінтеграційними прагненнями. З цього погляду вона є ідеальним ринком для нас, у неї неймовірний потенціал.

Проте Україні необхідно забезпечити верховенство права, щоб іноземні інвестори, так само як ми, відчували, що їхні місцеві активи перебувають у безпеці. І якщо цього не вдасться зробити, її потенціал як ринку буде значною мірою витрачений даремно.

Питання: Які продукти плануєте випускати на заводі в Черкасах?

Відповідь: До виникнення спірної ситуації ми виробляли преміум-горілку Sobieski, також були плани щодо впровадження місцевого розливу шотландського віскі та плодових вин в асортименті.

Питання: Скільки інвестицій, за вашими оцінками, необхідно для запуску виробництва?

Відповідь: Ми вже вклали десятки мільйонів євро у створення найбільш сучасного виробництва в Черкаській області. Нині ми не маємо доступу до наших активів і не знаємо про їхній статус. Мабуть, що зараз, коли ми розмовляємо, виробничі потужності розбирають для подальшого продажу. Таким чином, ми не можемо зараз давати оцінку. Навіть якщо ми відновимо контроль над своїми активами, нам усе одно доведеться вибудовувати свою дистриб'юторську мережу з нуля. Проте ми в MBWS готові продовжувати інвестувати в подальший розвиток заводу.

Питання: Наскільки конкурентним є ринок алкогольних виробів в Україні? На якого споживача буде орієнтована ваша продукція?

Відповідь: Це – висококонкурентний ринок, але також це – великий ринок із чудовими можливостями для розвитку.

Наші преміум-бренди створені для преміум-сегмента, тоді як плодові вина позиціонуються для масового сегмента.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Гендиректор ПБГ "Ковальська": У нас дуже позитивні очікування щодо 2018 року

Глава СБУ: РФ активно намагається вербувати українських топ-чиновників для впливу на політичні процеси

Директор Украероруху: Кількість польотів у повітряному просторі України за неповний 2017р зросла на 19%

В.Омелян: До керівництва "Укрзалізницею" мають повернутися фахівці-залізничники (I частина)

В. Ковальчук, керівник ДП "НЕК "Укренерго": "Моя команда – головний актив "Укренерго". І вона, безперечно, драйвер реформ в електроенергетиці"

Присутність "Фармака" в Європі буде збільшуватися - виконавчий директор

Віце-прем'єр І.Климпуш-Цинцадзе: "Україна хотіла б перейти у відносинах з ЄС із кредитів на гранти"

Голова "Укрцементу": Білоруський цемент на території України знаходить таку протекцію, яка навіть не снилася українському виробнику

Власник "Укрлендфармінгу" Олег Бахматюк: Я підтримую максимально ліберальну модель запуску ринку землі

Власник "Укрлендфармінгу" Олег Бахматюк: Сподіваюся, що новий керівник НБУ сяде з нами за стіл переговорів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА