13:53 11.07.2017

Міністр фінансів і глава МВФ обговорили пенсійну та земельну реформи

3 хв читати
Міністр фінансів і глава МВФ обговорили пенсійну та земельну реформи

Міністр фінансів України Олександр Данилюк під час зустрічі з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард у Хорватії обговорив пенсійну та земельну реформи, приватизацію, боротьбу з корупцією і реформу Державної фіскальної служби (ДФС).

"Обговорили подальшу співпрацю в рамках програми МВФ, зокрема пенсійну та земельну реформи, приватизацію, боротьбу з корупцією та реформу ДФС", - повідомив О.Данилюк на своїй сторінці в соцмережі "Фейсбук".

Глава міністерства запевнив главу Фонду, що всі спірні питання щодо пенсійної реформи вже вирішені, і вона буде схвалена найближчим часом. Законопроект про приватизацію також схвалений урядом і найближчим часом буде внесений до Верховної Ради.

Сторони також обговорили запуск проекту комплексного реформування ДФС за підтримки МВФ.

Як повідомлялося, зазначена зустріч відбулася в рамках конференції "Відновлення розвитку в Центральній, Східній і Південно-східній Європі: роль державного управління та інституцій", яка в даний час проходить в Дубровнику (Хорватія).

7 липня заявив про доцільність нової програми співпраці з МВФ, після завершення поточної, для досягнення максимально ефективної взаємодії з Фондом.

Окрім цього, прем'єр-міністр заявив, що має намір обговорювати з МВФ вилучення пункту про земельну реформу з нинішньої програми співпраці.

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12, 348 млрд (близько $16, 75 млрд за поточним курсом) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів за SDR1,18 млрд (близько $1,6 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 рр. до SDR0,44 млрд($0, 6 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з В.Гройсманом, у квітні 2016 року, переговори про продовження фінансування були відновлені, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише у середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

Згідно з новим графіком подальших переглядів економічної програми України, затвердженим радою директорів разом із четвертим траншем, до кінця 2017 року були заплановані три перегляди: четвертий - у середині травня, п'ятий - у середині серпня, шостий - у середині листопада. У разі успішного виконання владою встановлених програмою вимог Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити $1,907 млрд, за підсумками п'ятого - $1, 28 млрд, за підсумками шостого - $1, 28 млрд. Загалом – близько $4, 46 млрд.

У 2018 році заплановані інші чотири перегляди, за підсумками яких Україна може залучити близько $955 млн. Загалом - $3,82 млрд.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк 5 липня заявив, що очікує осіннього рішення МВФ щодо надання Україні чергового кредитного транша у рамках програми EFF. За його словами, основною вимогою Фонду є проведення пенсійної реформи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укравтодор" просит Киевсовет выделить землю для строительства транспортной развязки к массиву Чайки на Житомирской трассе

Порошенко підписав закон про зміну правил використання земельних масивів та запобігання аграрному рейдерству

Суд повернув у держвласність ділянку лісу в Бориспільському районі Київської області

СБ за підтримки ЄС впроваджує в Україні 5-річну програму управління земельними ресурсами

Гройсман: 387 тис. га земель передано у власність 251 ОТГ

Рада прийняла за основу законопроект про запобігання аграрному рейдерству

Майже половина українців не підтримує земельну та пенсійну реформи, приватизацію держпідприємств

Виділені за "кооперативною схемою" землі вартістю 38,4 млн грн повернені громаді

Кабмін планує до 1 вересня запустити електронні земельні торги через "ProZorro.Продажі"

Понад 7 млн га органічних сільгоспземель в Україні залишаються незадіяними

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА