12:01 21.08.2017

Держгеокадастр з 11 по 18 серпня виділив учасникам АТО 2,89 тис. га землі

Держгеокадастр з 11 по 18 серпня виділив учасникам АТО 2,89 тис. га землі

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) з 11 по 18 серпня 2017 року виділила учасникам АТО та сім'ям загиблих воїнів 2,2 тис. земельних ділянок загальною площею 2,89 тис. га з фонду державних земель сільськогосподарського призначення.

За повідомленням відомства на його офіційному веб-сайті, найбільшу кількість ділянок відведено в Полтавській, Київській, Кіровоградській і Тернопільській областях.

З 4 по 11 серпня учасники АТО та сім'ї загиблих воїнів отримали 1,13 тис. земельних ділянок загальною площею 1,63 тис. га.

Держгеокадастр також повідомляє, що з 11 по 18 серпня до переліку земельних ділянок державної власності, право оренди яких може бути реалізовано на аукціонах, було внесено 1,29 тис. га.

Найбільша кількість таких ділянок - у Кіровоградській, Волинській, Миколаївській, Дніпропетровській, Харківській, Рівненській і Запорізькій областях.

Загалом станом на 18 серпня перелік містить 6,784 тис. земельних ділянок загальною площею 139,49 тис. га.

Як повідомлялося, за перше півріччя 2017 року учасники програми АТО отримали 12,19 тис. земельних ділянок загальною площею 16,86 тис. га.

Кабінет Міністрів України 7 червня 2017 року затвердив Стратегію вдосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, згідно з якою впроваджено уніфіковані правила при розпорядженні землями. Зокрема, передання державних земель в оренду здійснюється лише на аукціонах на єдиних стартових умовах - на термін сім років при ставці не нижче ніж 8% нормативної грошової вартості цієї землі.

Крім того, введено жорсткий розрахунковий норматив площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні безоплатно, - не більше ніж 25% площі земель, переданих в оренду на конкурсних засадах за попередній звітний період (квартал).

Розмір орендної плати за користування сільськогосподарськими земельними ділянками державної власності в січні-червні 2017 року за результатами земельних торгів у середньому зріс до 12,1% нормативної грошової оцінки (38,473 тис. грн/га).

В Україні в державній власності перебуває 10,4 млн га сільськогосподарської землі, з яких 3,2 млн га - у постійному користуванні підприємств, установ і організацій, 2,5 млн га - у запасі, решта - в оренді.

Середній розмір орендної плати за 1 га держземлі за підсумками 2016 року становив 940 грн. На сьогодні близько 50% договорів оренди державних земель сільгосппризначення укладено на термін до 49 років.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Подальше залучення інвестицій в Україну можливе за умови проведення земельної реформи та боротьби з корупцією

Спікер і голова фракцій ВР обговорили з президентом групи СБ проведення реформ в Україні та можливість збільшення фінансування - Гопко

Президент має намір внести до парламенту законопроект про Службу фінансової безпеки

Кабмін звільнив в. о. голови Держгеокадастру Цвяха

Кабмін виконав вимогу "Профспілкового наступу" про звільнення голови Держгеокадастру Цвяха

Гройсман пропонує Кабміну звільнити в. о. голови Держгеокадастру Цвяха

Порошенко розкритикував діяльність Держгеокадастру і заявив, що жодних наглядачів з Києва в регіонах не буде

Виконавча служба Мін'юсту забезпечила виплату 265 млн грн заборгованості із зарплати й повернула 21 тис. га землі

Прем'єр відсторонив в.о. глави Держгеокадастру Цвяха та обіцяв посадити його за наглядачів

Гройсман виступає за уніфікацію умов виділення земельних ділянок в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА