11:11 07.09.2017

Порошенко просить ВР ухвалити політичне рішення на користь земельної реформи

Порошенко просить ВР ухвалити політичне рішення на користь земельної реформи

Президент України Петро Порошенко просить парламент ухвалити політичне рішення на підтримку земельної реформи в країні, але не наполягає на її невідкладному проведенні.

"Я не збираюся витискувати з Верховної Ради земельну реформу. Але прошу ухвалити, хоча б усно, в умі і в серці, політичне рішення на її (земельної реформи - ІФ) користь", - сказав він, виступаючи з посланням у Верховній Раді в четвер.

Глава держави наголосив, що як державний діяч під час ухвалення рішень він має зважати на громадську думку.

Водночас, за його словами, парламент має ухвалити закони, що дозволяють "зняти усі фобії, які є в суспільстві і серед народних депутатів", а також передбачать усі необхідні захисні заходи і "назвуть чітку дату старту реформи, навіть хай це буде не сьогодні".

Зокрема, глава держави вважає за необхідне законодавчо визначити мінімальну ціну на землю, визначити "прозору позицію в реєстрі".

При цьому П.Порошенко зазначив, що українці позбавлені свого конституційного права розпоряджатися землею.

"Мільйони людей володіють землею, але за них вирішили, що вони не здатні нею розпоряджатися, і запровадили абсолютно неконституційний мораторій", - сказав президент.

Він також навів приклад низки європейських країн, де дозволено продавати землю, але при цьому її не скупили іноземці, чого побоюються в Україні.

Президент наголосив, що земельний ринок і приватизація є найнадійнішими способами залучення в Україну "достойного обсягу інвестицій".

В Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Парламент кілька разів подовжував його дію.

Проте земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України та Міжнародного валютного фонду (МВФ).

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА