14:47 25.09.2017

Держгеокадастр із 15 по 22 вересня виділив учасникам АТО майже 2,5 тис. га землі

Держгеокадастр із 15 по 22 вересня виділив учасникам АТО майже 2,5 тис. га землі

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) з 15 по 22 вересня виділила учасникам АТО і сім'ям загиблих воїнів 1,717 тис. земельних ділянок загальною площею 2,48 тис. га з фонду державних земель сільськогосподарського призначення.

Згідно з повідомленням відомства на його офіційному веб-сайті, найбільшу кількість ділянок відведено в Харківській, Сумській та Полтавській областях.

Держгеокадастр також повідомив, що з 15 по 22 вересня до переліку земельних ділянок державної власності, право оренди яких може бути реалізоване на аукціонах, було внесено майже 982 га.

Загалом станом на 22 вересня перелік містить 6,968 тис. земельних ділянок загальною площею 142,914 тис. га.

Як повідомлялося, за перше півріччя 2017 року учасники АТО отримали 12,19 тис. земельних ділянок загальною площею 16,86 тис. га.

Кабінет Міністрів України 7 червня 2017 року затвердив Стратегію вдосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності і розпорядження ними, згідно з якою запроваджено уніфіковані правила під час розпорядження землями. Зокрема, передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах на єдиних стартових умовах - терміном на сім років за ставки не нижче ніж 8% нормативної грошової вартості цієї землі.

Крім того, запроваджено жорсткий розрахунковий норматив площі землі, яку може бути передано на місцевому рівні безоплатно, - не більше ніж 25% площі земель, переданих в оренду на конкурсній основі за попередній звітний період (квартал).

Розмір орендної плати за користування сільськогосподарськими земельними ділянками державної власності в січні-червні 2017 року за результатами земельних торгів у середньому зріс до 12,1% нормативної грошової оцінки (38,473 тис. грн/га).

В Україні в державній власності перебувають 10,4 млн га сільськогосподарської землі, з яких 3,2 млн га - у постійному користуванні підприємств, установ та організацій, 2,5 млн га - у запасі, решта - в оренді.

Середній розмір орендної плати за 1 га держземлі за підсумками 2016 року становив 940 грн. Нині близько 50% договорів оренди державних земель сільгосппризначення укладені терміном до 49 років.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Голові однієї з РДА Київської області повідомлено про підозру у незаконних оборудках із землею

Депутати зареєстрували альтернативний урядовому законопроект про "земельну децентралізацію"

Світовий банк назвав ключові принципи розробки законопроекту про обіг земель сільгосппризначення

Держреєстр прав на нерухоме майно до 2018 р. впровадить технологію блокчейн

Аграрний комітет ВР підтримав підвищення в 10 разів внеску для участі в аукціонах з оренди землі

Світовий банк розраховує на прийняття земельної реформи в Україні цієї осені

В Україні планують у 2018 р. провести загальну грошову оцінку сільгоспземлі

Держгеокадастр із 8 по 15 вересня виділив учасникам АТО майже 3 тис. га землі

Шахраї видурили в бізнесмена із Саудівської Аравії майже $0,5 млн на купівлю землі в Україні

Чиновник Мінкультури вимагав хабар за нефіксацію порушень при використанні землі заповідника "Хортиця"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА