17:20 13.11.2017

Держгеокадастр з 3 до 10 листопада виділив учасникам АТО 460 га землі

Держгеокадастр з 3 до 10 листопада виділив учасникам АТО 460 га землі

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) з 3 до 10 листопада 2017 року виділила учасникам АТО і сім'ям загиблих воїнів 256 земельних ділянок загальною площею 460 га з фонду державних земель сільськогосподарського призначення.

Згідно з повідомленням відомства на його веб-сайті, найбільша кількість ділянок відведено в Донецькій, Полтавській, Львівській, Вінницькій областях.

Раніше за тиждень учасникам АТО виділялося понад тисячі га землі.

Держгеокадастр також повідомив, що з 3 до 10 листопада до переліку земельних ділянок державної власності, право оренди яких може бути реалізовано на аукціонах, було внесено 719,8 га.

Загалом на 10 листопада до переліку входить 7,52 тис. земельних ділянок загальною площею майже 150 тис. га.

Як повідомлялося, за перше півріччя 2017 року учасники програми АТО отримали 12,19 тис. хемельних ділянок загальною площею 16,86 тис. га.

Кабінет Міністрів України 7 червня 2017 року затвердив Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, згідно з якою введено уніфіковані правила при розпорядженні землями. Зокрема, передання державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах на єдиних стартових умовах - на термін до семи років за ставки не нижче 8% нормативної грошової вартості цієї землі.

Крім того, введено жорсткий розрахунковий норматив площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні безоплатно, - не більше 25% площі земель, переданих в оренду на конкурсних засадах за попередній звітний період (квартал).

Розмір орендної плати за користування сільськогосподарськими земельними ділянками державної власності в січні-червні 2017 року за результатами земельних торгів в середньому виріс до 12,1% нормативної грошової оцінки (38,473 тис. грн/ га).

В Україні у державній власності перебуває 10,4 млн га сільськогосподарської землі, з яких 3,2 млн га - в постійному користуванні підприємств, установ і організацій, 2,5 млн га - у запасі, інші - в оренді.

Середній розмір орендної плати за 1 га держземлі за підсумками 2016 року становив 940 грн. Наразі близько 50% договорів оренди державних земель сільгосппризначення укладені строком до 49 років.

Еще по теме

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Київ до 2020 р. здійснить нормативно-грошову оцінку земель

КСУ відмовився відкривати провадження щодо скасування мораторію на продаж сільгоспземель

Державі Повернуто майже 20 га лісу під Києвом

ОТГ найближчими тижнями мають підписати меморандуми з органами Держгеокадастру про відведення земель

Для будівництва житла в Києві придатні 1,8 тис. га землі в промзонах

Для строительства жилья в Киеве пригодны 1,8 тыс. га земли в промзонах

ФГВФО заявляє про рейдерське захоплення земельної ділянки в 113,5 га Родовід Банку в Києві

Кабмін затвердив постанову про передачу землі за межами населених пунктів у власність громад

Передача землі за межами населених пунктів у власність територіальних громад розпочнеться в лютому

Директор комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" Держуправління справами постане перед судом за сприяння в захопленні землі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА