12:25 05.01.2018

МОЗ України пропонує скасувати спецдозвіл на зайняття народною медициною

МОЗ України пропонує скасувати спецдозвіл на зайняття народною медициною

Міністерство охорони здоров'я ініціює скасування спеціальних дозволів на зайняття народною медициною.

Відповідний проект закону про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я, а також до закону "Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" оприлюднено на сайті міністерства.

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, наявність спеціального дозволу на зайняття народною медициною в особи, що володіє народними методами лікування, не гарантує безпечність їх використання, якість та своєчасне надання медичної допомоги.

Водночас автори законопроекту наголошують, що в державі готують достатню кількість фахівців, які закінчили медичні виші і можуть надавати якісну допомогу.

"З урахуванням викладеного пропонується скасувати спеціальний дозвіл на зайняття народною медициною (цілительством) шляхом скасування статті 74¹ Основ законодавства України про охорону здоров'я, в якій передбачається порядок видачі зазначеного дозволу", - йдеться в документі.

Згідно з прес-релізом МОЗ, регламентація роботи цілителів - не в компетенції відомства, оскільки практика народної медицини не відповідає сучасним медичним науковим знанням.

"Народні методи не входять до арсеналу сучасної доказової медицини, а отже, їх безпека та ефективність ніким і ніколи не перевірялася в умовах строгих наукових експериментів", - стверджує МОЗ.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА