18:38 10.01.2018

МОЗ посилив вимоги до оснащення медзакладів "первинки" для їх автономізації - Ковтонюк

МОЗ посилив вимоги до оснащення медзакладів "первинки" для їх автономізації - Ковтонюк

Міністерство охорони здоров'я України посилило вимоги до оснащення закладів первинної медичної допомоги для проведення їх автономізації, повідомив заступник міністра Павло Ковтонюк.

"Перше, що потрібно для реформи, - здійснити автономізацію медзакладів на "первинці". Друге - оснащення і комплектація медзакладів первинного рівня відповідно до встановлених вимог. Ці вимоги вже затверджено. Насамперед ідеться про комп'ютери та кадри. Комп'ютери звичайні, але на кожного лікаря. Ми посилили цю вимогу", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Заступник міністра відзначив наявність у місцевої влади часу, щоб закласти у свої бюджети 2018 року кошти для цих цілей.

При цьому П.Ковтонюк наголосив, що "це не якісь страшні гроші".

"Це вартість звичайного ноутбука. А їх на медзаклад потрібно 5-10 шт. Це не є, за великим рахунком, дуже великими грошима. Це чималі гроші, але й не купівля апарата МРТ. У нас досить скромні вимоги до оснащення "первинки", ми вирішили, що необхідно оснастити базовим обладнанням, але всіх", - сказав він.

Як повідомлялося, кампанія з вибору пацієнтом лікаря первинної медичної допомоги в рамках медичної реформи розпочнеться з квітня.

Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні й у цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327), який дає старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг. Пізніше, 5 грудня 2017 року, Верховна Рада прийняла в другому читанні внесений президентом України законопроект про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості (законопроект №7117). Раніше, на засіданні уряду 28 грудня, було затверджено близько 20 нормативно-правових актів, необхідних для початку медичної реформи.

Повний текст інтерв'ю з П.Ковтонюком читайте на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА