12:29 11.01.2018

Методика розрахунку вартості медпослуг визначить витрати на медпослуги

Методика розрахунку вартості медпослуг визначить витрати на медпослуги

 Методика розрахунку вартості медичних послуг, затверджена Кабінетом Міністрів наприкінці 2017 року, визначає обсяг витрат на медпослуги, пояснив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Перше, що потрібно знати про цю методику, - це методика для лікарень, вона працюватиме з 2020 року й на "первинці" не потрібна. Друге - це не методика цін, це методика розрахунку витрат, собівартості, яка дає змогу з'ясувати, скільки ми витрачаємо при наданні певної медпослуги, щоб зробити наступний крок і сказати, якою буде ціна", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він уточнив, що тарифи на медпослуги формуватимуть МОЗ і Мінфін, а затверджуватимуть їх у бюджетному процесі Кабінет Міністрів і парламент.

Водночас за словами П.Ковтонюка, тариф використовуватиметься як елемент політики в охороні здоров'я. "Якщо собівартість роздута, якщо в неї закладено багато зайвих складових і її можна зменшувати, тоді тариф може бути встановлено нижче за собівартість, щоб усі лікарні ставали більш економічними. Тоді вони почнуть економити на електроенергії, утеплятися, скорочувати перебування в лікарні осіб, яким потрібно лікуватися амбулаторно. Але може бути зворотна ситуація, коли собівартість занадто низька, але ми хочемо оживити цей напрям. Тоді ми ставимо тариф вище за собівартість", - сказав він.

Заступник міністра зазначив, що методика розрахунку вартості медпослуг наразі апробується в медичних закладах Полтавської області, МОЗ планує розширити цей експеримент на медзаклади Львівської області.

"Вони працюють за субвенцією, але ми аналізуємо дані, зокрема й так, ніби вони вже отримують оплату за послугу", - сказав він.

"Коли ми визначимо собівартість медпослуги, вона просто дасть розуміння того, що відбувається на ринку загалом", - наголосив П.Ковтонюк.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів затвердив методику розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування, спрямовану на забезпечення стандартизації підходів до обліку витрат у закладах охорони здоров'я на основі загального принципу "зверху вниз".

Повний текст інтерв'ю з П.Ковтонюком читайте на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА