10:10 14.03.2018

У Міністерстві охорони здоров'я України скасували необхідність заповнення низки "морально застарілих" форм первинної медичної документації

1 хв читати
У Міністерстві охорони здоров'я України скасували необхідність заповнення низки "морально застарілих" форм первинної медичної документації

 13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я №157, що скасовує низку первинних форм медичної документації, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

"Тепер медичні працівники не зобов'язані заповнювати, обробляти і зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської папероорієнтованої системи охорони здоров'я", - йдеться в повідомленні.

У міністерстві скасували медичні карти для студентів і для дітей, які йдуть до школи або дитячого садка, талони на прийом до лікаря, карти амбулаторного пацієнта і талони для реєстрації діагнозів, контрольну карту диспансерного спостереження і книгу записів викликів лікарів додому.

У новому журналі реєструються звернення всіх пацієнтів в амбулаторії та вдома. Для кожного звернення кодується причина звернення пацієнта, код діагнозу і дії лікаря за кодами ІСРС-2.

"Протягом десятиліть лікарі, медсестри та працівники реєстратури заповнювали вручну стоси паперів. Вони не мали практичної необхідності, але забирали купу сил лікарів, години очікування пацієнтів і гектари лісу. Однак, на відміну від лісу, який можна виростити знову, не можна повернути час лікарів і пацієнтів", - заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

Вона зазначила, що це перехід на нову філософію збору статистики: слід заповнювати лише потрібну інформацію, у зручному форматі та місці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА