16:05 04.12.2015

Турчинов: Захід має тверезо оцінювати ризики співпраці з Росією в питаннях Сирії

Ісламістський тероризм нині є головною світовою загрозою, проте не менш небезпечний російський тероризм, вважає секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

"Захід має тверезо оцінювати ризики співпраці з Росією в питаннях Сирії і чітко визначити межі цієї співпраці. Ісламістський тероризм є головною загрозою, здатною спричиняти смерть і страждання у величезних масштабах. Його необхідно розглядати як найбільш пріоритетне питання", - написав О.Турчинов у статті для The Washington Post, українська версія якої опублікована на сайті РНБО в п'ятницю.

Водночас, за його словами, реальними довгостроковими загрозами мирному і ліберальному світовому ладу залишаються "російський тероризм і прагнення Кремля отримати нову сферу впливу шляхом систематичної дестабілізації сусідніх територій, не лише в Україні, а й на Кавказі, в Прибалтиці, Польщі та на Балканах".

"Цивілізований світ має подолати тероризм не вибірково, а в усіх його формах і по всіх фронтах", - упевнений секретар РНБО.

Він також оцінив сирійський конфлікт і роль Росії в цьому процесі. "У той час, коли пріоритетом Заходу є знищення "Ісламської держави", головна мета Росії полягає у збереженні режиму Башара Аль-Асада (...) У той час, коли Кремль робить вигляд, що бореться з тероризмом у Сирії, сама Росія заслуговує звання держави-спонсора тероризму", - наголошує О.Турчинов.

У цьому контексті він нагадав, що російська агресія проти України стала причиною загибелі понад 8 тис. осіб.

Що стосується санкцій до РФ, то, зазначає секретар РНБО, зараз "для повного завершення чергового історичного витка Путіну потрібно, щоб Захід зняв санкції та прийняв захоплення ним українських територій".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА