12:15 01.11.2016

ВР пропонують встановити обов'язкову квоту для передач новин українською мовою

ВР пропонують встановити обов'язкову квоту для передач новин українською мовою

Народні депутати з фракції "Народний фронт" Микола Княжицький і Вікторія Сюмар пропонують Верховній Раді України встановити обов'язкову квоту на телевізійні програми, зокрема передач новин, українською мовою.

Як повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, відповідний проект закону №5313 "Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації" зареєстровано у Верховній Раді 27 жовтня 2016 року.

"Через продовження збройного конфлікту з Російською Федерацією особливе обурення спричиняють у громадян випадки невикористання державної мови в діяльності у сфері телерадіомовлення, що призводить до суперечок і конфліктів. У такий непростий для нашої держави час завданням законодавчого органу є вживання всіх можливих заходів у рамках законодавства для захисту національних інтересів, задоволення суспільного попиту та стабілізації ситуації в країні", - сказано в пояснювальній записці до цього законопроекту.

Проект закону пропонує внести зміни до статті 10 закону України "Про телебачення і радіомовлення" з метою закріплення законодавчих гарантій використання державної мови для здійснення телерадіомовлення, а також встановлення мінімальної частки телевізійних передач, зокрема передач новин державною мовою протягом доби.

Законопроект пропонує встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частка передач і/або фільмів українською мовою має становити не менше 75% протягом доби в кожному з проміжків часу від 7:00 до 18:00 і від 18:00 до 22:00; для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення пропонується встановити обов'язкову частку на рівні 50%.

Окремо законопроектом пропонується встановити обов'язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75% від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00.

При цьому в законопроекті пропонується уточнити, що передача вважається виконаною українською мовою, якщо всі виступи дикторів (ведучих) передачі виконані винятково українською мовою. Однак припускається використання без дублювання і озвучення репортажів із місць подій, які не супроводжуються коментарями або іншим текстовим супроводом ведучого, трансляцій виступів запрошених учасників передачі (гостей), а також музичних творів.

Зазначені обов'язкові частки передач державною мовою стосуються лише телерадіоорганізацій, які, відповідно до умов ліцензій, здійснюють ефірне і багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українське посольство закликало німецьку владу відреагувати на візит депутата Бундестагу в Крим

Путін набирає на виборах 73,9% голосів

Порошенко обговорив з віце-прем'єром Кувейту регіональну безпеку і попросив сприяння в отриманні статусу спостерігача у ОІС

Порошенко і прем'єр Кувейту домовилися провести засідання міжурядової комісії в Києві упродовж року

Порошенко звернувся до голови Нацасамблеї Кувейта стати на захист кримських татар

Учасники акції за розрив дипвідносин з РФ закидали під'їзди до російського консульства в Києві яйцями і зеленкою

Порошенко домовився з еміром Кувейту про можливість отримання українцями кувейтських віз в аеропорту

Міжнародні партнери України не визнають вибори президента РФ в окупованому Криму

Кувейт підтримує ініціативу України щодо місії миротворців на Донбасі

Париж не визнає підсумки голосування з виборів президента РФ в Криму

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА