14:16 09.03.2017

Профільний комітет Європарламенту проголосував за безвізовий режим для українців

Профільний комітет Європарламенту проголосував за безвізовий режим для українців

Комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ (LIBE) у четвер, 9 березня, затвердив проект про зарахування України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні комітету в четвер вдень: 39 членів комітету проголосували "за", 4 – "проти", 1 - утримався.

Також члени комітету заслухали коротку доповідь члена комітету з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту Майкла Боні.

Наступним кроком буде розгляд питання про скасування короткострокових віз для громадян України Європейським Парламентом 5 квітня.

У свою чергу президент України Петро Порошенко привітав рішення комітету.

"Вітаю позитивне рішення комітету Європарламенту з громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ про введення безвізового режиму для України. Спасибі доповідачці Марії Габріель і членам Комітету за підтримку України і об'єктивну оцінку реформаторських зусиль української влади щодо належної реалізації відповідних критеріїв", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

П. Порошенко також доручив МЗС України активізувати відповідну роботу для якнайшвидшого прийняття позитивного рішення Європарламентом.

Як повідомлялося, 28 лютого на консультаціях країн-членів ЄС, представників Європарламенту та Єврокомісії було досягнуто згоди щодо запуску візової лібералізації для громадян України.

1 березня завершився тріалог між Радою ЄС, Європейською комісією та Європейським парламентом про надання Україні безвізового режиму.

Комітет постійних представників країн-членів Європейського Союзу (COREPER) 2 березня підтвердив рішення, досягнуте в рамках тріалога.

Таким чином завершення процесу лібералізації візового режиму вимагає ще кількох процедурних моментів, зокрема, розгляд та затвердження питання на пленарному засіданні Європарламенту, яке заплановане на 5 квітня, а також затвердження Радою ЄС.

Після цього документ маэ бути підписаний президентом Європарламенту і представником головуючої в ЄС країни та опублікований в офіційному журналі ЄС.

Рішення про введення безвізового режиму набуде чинності через 20 днів з моменту публікації.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Дуда розчарований результатами переговорів заступників прем'єр-міністрів України та Польщі

Глава МЗС Польщі сподівається, що історичний спір з Україною вдасться залагодити на зустрічі віце-прем'єрів двох країн

Комісія Україна-НАТО не запланована, - Альянс

Київ і Будапешт узгодили позиції з ключових питань двосторонніх відносин

У МЗС Угорщини очікують від влади України гарантій безпеки закарпатських угорців

В ЄС вступив в силу новий кодекс поведінки для єврочиновників

В Європарламенті вшанують пам'ять жертв Голокосту

Україна та Польща - стратегічні партнери, і країни не мають іншого виходу, крім як співпрацювати - посол

Спікери парламентів України та Грузії заявляють про необхідність об'єднати зусилля для вступу обох країн до ЄС і НАТО

Денонсація "великого договору" України і РФ не звільнить Москву від відповідальності за порушення державних кордонів України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА