15:41 20.04.2017

Нардеп Княжицький: Є інформація про можливі провокації на 70-ті роковини операції "Вісла"

Нардеп Княжицький: Є інформація про можливі провокації на 70-ті роковини операції "Вісла"

Керівник комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький заявляє про наявність інформації щодо можливих провокацій на 70-ті роковини пам'яті жертв операції "Вісла", у рамках якої були примусово переселені українців.

"Я буду в Перемишлі 30-го числа разом із багатьма українськими політиками. І вже зараз у нас є інформація, що можуть бути спроби перешкодити відзначити роковини, які там відбуватимуться. Нам важливо пояснити і польському суспільству, і польській владі, і польському народу, що те, що відбуватиметься, жодним чином не стосується якогось негативного ставлення до Польщі", - сказав він під час круглого столу "Акція "Вісла" - злочин польського комуністичного режиму" в Києві в четвер.

Говорячи про саму операцію "Вісла", М.Княжицький зазначив, що українська сторона покладає провину за цю трагедію на польський комуністичний режим, а не на сучасний уряд.

28 квітня 1947 року польська влада розпочала операцію "Вісла", яка супроводжувалася примусовою депортацією українців.

Операція "Вісла" (польськ. Akcja "Wisła") — розпочата о 4:00 28 квітня 1947 р. військово-адміністративна акція з виселення непольського населення (українці, лемки та інші) з південно-східних регіонів Польщі на північні та західні території, що раніше входили до складу Німеччини. До 29 липня 1947 р. до п'яти західних і північно-західних воєводств було переселено 137 833 людини. 3 серпня 1990 року парламент Польщі засудив це насильницьке переселення українського населення.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА