11:48 21.04.2017

Порошенко відзначає важливість юридичного визнання РФ стороною мінського процесу

Порошенко відзначає важливість юридичного визнання РФ стороною мінського процесу

Юридичне визнання Міжнародним судом ООН стороною мінських домовленостей про врегулювання ситуації на сході України, заявляє президент України Петро Порошенко.

"Міжнародний суд ООН закликав Росію до виконання Мінських домовленостей. Це означає, що Росія є стороною Мінських домовленостей, а не посередником, як з самого початку вона намагалася себе подати. Визнання цього, наголошую, є не політичною оцінкою, а вперше прозвучала юридична оцінка, яка є надзвичайно важливою для нас", - сказав П.Порошенко під час наради з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, його заступником Оленою Зеркаль і заступником глави Адміністрації президента Костянтином Єлісєєвим.

Президент також зазначив, що ухвалене судом рішення не потребує додаткового голосування - ні Генеральної асамблеї ООН, ні Ради безпеки ООН". "Це рішення прямої дії, воно має виконуватися будь-якою державою-членом ООН і за невиконання зазначеного рішення буде передбачено санкції, які дуже боляче вдарять по будь-якій державі, яка наважиться ігнорувати зазначене рішення", - сказав П.Порошенко.

Глава держави зазначив, що зараз необхідно сконцентруватися на тому, щоб якнайкраще представити в суді позицію держави Україна і визначити державу-агресора. Він переконаний, що це створює механізм юридичної відповідальності не для приватних осіб, як хотіла РФ, а для держави в цілому, яка має відповідати за фінансування тероризму, за порушення Конвенції ООН.

"Вперше, і ключове слово тут - вперше, був застосований механізм Міжнародного суду для де-факто притягнення до відповідальності держави-агресора, держави, яка фінансує тероризм. І саме за порушення цієї Конвенції ми поставили питання про притягнення до відповідальності", - наголосив П.Порошенко.

Президент також наголосив, що суд ухвалив надзвичайно важливе рішення про забезпечення позову у вигляді зобов'язання РФ зробити кілька кроків: починаючи від відновлення функціонування Меджлісу кримськотатарського народу і завершуючи забезпеченням права українських громадян на вивчення української мови в окупованому Криму.

У свою чергу, О.Зеркаль також наголосила на важливості рішення Міжнародного суду ООН. "12 травня ми збираємося ще раз в Гаазі, і президент суду ухвалить рішення про подальший розгляд справи, а саме як вона просуватиметься і скільки нам буде надано часу на підготовку основного меморандуму, де ми маємо викласти всі докази в деталях, включаючи вже і суб'єктивну сторону цієї справи", - заявила вона.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Порошенко провів зустріч з міністром закордонних справ Франції

Порошенко про "справу Савченко": Мета російської операції - посіяти хаос і знищити українську державу

Порошенко схвалив безоплатну вищу і профтехнічну освіту для учасників бойових дій та їхніх дітей

Україна прагне отримати ПДЧ в НАТО до кінця 2019 року

Омбудсмен і голова місії ООН з прав людини домовилися про співпрацю

Порошенко підбив підсумки візиту до Катару: Це потужний поштовх, що активізує співпрацю України з країнами Затоки

Україна і Катар підписали договір про військово-технічне співробітництво

Порошенко прибув з візитом до Катару

Порошенко і міністр оборони Кувейту узгодили заходи для презентації українського озброєння і військової техніки

Україна опрацює список осіб, які сприяли проведенню незаконних виборів у Криму, для зміцнення санкцій проти РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА