14:41 22.05.2017

Петренко розраховує, що ВР невідкладно розгляне законопроект про перезапуск НАЗК

Петренко розраховує, що ВР невідкладно розгляне законопроект про перезапуск НАЗК

Міністр юстиції України Павло Петренко розраховує, що Верховна Рада цього тижня розпочне розгляд проекту закону щодо перезапуску Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), а членам НАЗК - рекомендує покинути свої посади.

"Це урядовий законопроект... Верховна Рада має невідкладно його розглянути, тому що непрацююче НАЗК... Це точно не те, що виписували автори закону про запобігання корупції", - сказав П.Петренко журналістам у Києві в понеділок.

Він висловив жаль, що члени НАЗК не подають у відставку, і закликав їх зробити це.

"Дуже розраховую, що український парламент цього тижня почне розгляд цього законопроекту", - сказав міністр.

Як повідомлялося, 7 квітня, говорячи про законопроект, який уряд має намір внести до парламенту, П.Петренко повідомив, що у разі його ухвалення НАЗК залишається незалежним органом, керівництво Агентства нестиме персональну відповідальність за роботу НАЗК, також вводиться механізм незалежного аудиту роботи НАЗК, встановлюється ліміт надбавок і премій для керівництва агентства.

За словами міністра, консультації з розроблення законопроекту відбувалися з представниками громадянського суспільства, експертами, іноземними партнерами.

"НАЗК зберігає всі гарантії незалежності... ми пропонуємо через внесення змін до закону запровадити персональну відповідальність і персональні повноваження стосовно керівника НАЗК, який матиме повноваження для оперативної роботи Агентства... Голова НАЗК повинен мати важелі управління і відповідальність за свою неефективну роботу", - розповів міністр юстиції.

За його словами, також передбачається прописати політичну відповідальність уряду за призначення керівного складу НАЗК. "Ми зберігаємо публічний прозорий конкурс із підбору державних уповноважених і голови НАЗК", - наголосив П.Петренко.

Міністр уточнив, що це буде прозорий конкурс - працюватиме комісія, яка рекомендує уряду кандидатів на зайняття посад державних уповноважених і глави НАЗК, що набрали більше ніж п’ять голосів членів конкурсної комісії.

У проекті закону пропонується провести конкурс протягом двох місяців після набуття чинності законом за участю діючої комісії, яка складається з представників парламенту, уряду, президента та громадянського суспільства.

"Фактично ми вводимо інститут незалежного зовнішнього аудиту", - сказав П.Петренко, пояснивши, що в разі негативного результату аудиту НАЗК уряд матиме право притягти до відповідальності керівника Агентства.

Глава Мін’юсту також зазначив, що в законопроекті передбачено, що особи, які до 1 квітня мали подати декларації, але з об'єктивних причин не змогли цього зробити, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання е-декларації.

11 квітня до ВР внесено урядовий законопроект №6335 "Про внесення змін до закону України "Про запобігання корупції" (щодо удосконалення порядку організації роботи Національного агентства з питань запобігання корупції)".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Мін'юст США висунув обвинувачення щодо 13 росіян у справі про втручання у вибори

НАЗК пропонує посилити контроль щодо фінансування політичних партій

Петренко: Наразі немає юридичних перешкод для продовження екстрадиційної перевірки Саакашвілі

Мін'юст продовжив екстрадиційну перевірку щодо Саакашвілі

Петренко розраховує, що ВР розпочне нову сесію з ухвалення закону про Антикорупційний суд

Мін'юст ще не отримував від ГПУ результатів екстрадиційної перевірки за запитом Грузії на видачу Саакашвілі

Мін'юст готує заяву до ЄСПЛ про переслідування у РФ українців за ознакою громадянства

Перші рішення за заявами до ЄСПЛ про порушення прав людини з боку РФ будуть протягом року

Петренко назвав "кремлівський список" "останнім попередженням" для РФ

Тлумачення НАЗК умов розслідування незаконного збагачення і недостовірного декларування суперечать закону

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА