10:49 06.06.2017

У БПП закликають НАБУ і САП розібратися з газовою угодою Тимошенко

У БПП закликають НАБУ і САП розібратися з газовою угодою Тимошенко

У фракції "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді закликають антикорупційні органи розібратися в ситуації з укладанням газової угоди з РФ в 2009 році тогочасним прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.

"Ми вимагаємо, щоб незалежні новостворені антикорупційні органи - Національне антикорупційне бюро, антикорупційна прокуратура - негайно і публічно почали розбиратися в ситуації. І впродовж двох тижнів поінформували парламент про результати", - заявив глава фракції Артур Герасимов під час засідання погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп Верховної Ради України у вівторок у Києві.

Він також закликав парламентські комітети з питань національної безпеки і оборони, а також запобігання та протидії корупції викликати Ю.Тимошенко на свої засідання і розглянути "питання державної зради і корупційної складової газової угоди 2009 року".

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" (РФ) у січні 2009 року уклали угоди на постачання і транзит російського природного газу в 2009-2019 рр., засновані на формульному підході з прив'язкою до ціни на нафтопродукти з дев'ятимісячним лагом, що передбачають принцип "бери або плати". У 2009 році напередодні президентських виборів, у яких брала участь Ю.Тимошенко, діяла 20% знижка, після чого ціна газу зросла до $305, 68 за 1 тис. куб. м.

У квітні 2010 року в обмін на пролонгацію на 25 років оренди бази Чорноморського флоту РФ в Криму українська сторона отримала 30%, але не більше $100 за 1 тис. куб. м знижку. Проте в 2014 році після анексії Криму РФ в односторонньому порядку скасувала цю знижку.

Ю.Тимошенко була заарештована 5 серпня 2011 року під час судового процесу у "газовій справі", а 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових угод з РФ у 2009 році. Крім того, суд позбавив Ю.Тимошенко права обіймати посади в органах державної влади на три роки та зобов'язав відшкодувати державі 1,5 млрд грн

22 лютого 2014 року Верховна Рада України ухвалила рішення про виконання міжнародних зобов'язань щодо звільнення Ю.Тимошенко з ув’язнення , цього ж дня вона вийшла на свободу. Верховний Суд України 14 квітня закрив "газову справу" Ю.Тимошенко за відсутністю складу злочину.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА