13:20 16.06.2017

Робгрупа із земельної реформі може передбачити допуск юросіб до ринку землі за наявності механізму мінімізації ризиків

2 хв читати
Робгрупа із земельної реформі може передбачити допуск юросіб до ринку землі за наявності механізму мінімізації ризиків

Робоча група із земельної реформи вивчає можливість допуску юридичних осіб до ринку землі за умови розробки механізму мінімізації ризиків, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк на прес-конференції в Києві в п'ятницю.

"Бізнес-асоціації не стільки виступають проти обмеження (продажу землі одній фізичній особі - ІФ) у 200 га, як за допуск юридичних осіб до ринку. І тут, якщо ми вирішуємо, маємо чітко розуміти, як контролюватимемо процес, щоб уникнути надмірної концентрації. Якщо ми знайдемо механізм мінімізації ризиків, то ми на це підемо, не знайдемо - не маємо права на помилку. Краще запустити ринок дуже консервативно, але запустити, ніж усе лібералізувати й отримати неконтрольований процес", - сказав він.

За словами першого заступника міністра, робоча група із земельної реформи за місяць може завершити роботу над концепцією ринку землі і винести відповідний законопроект на розгляд уряду.

"У робочій групі ми перебуваємо в конструктивному й інтенсивному діалозі з бізнес-асоціаціями для того, щоб модель запуску ринку землі не призвела до проблем у бізнесу. Вони у будь-якому разі виходять із зони комфорту, щось змінюватиметься. Думаю, за місяць закінчимо роботу над моделлю, і законопроект буде винесено на розгляд уряду. А парламент розглядатиме законопроект, найімовірніше, після літніх канікул", - зазначив М.Мартинюк.

Як повідомлялося, Меморандум про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом за програмою розширеного фінансування передбачає ухвалення закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Кабінет Міністрів спочатку очікував його ухвалення до кінця грудня 2016 року. Замість цього Верховна Рада наприкінці жовтня продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений у 2002 році, до 2018 року.

Цим рішенням парламент доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші поранені українські захисники прибули до Берліну на протезування - Кличко

МЗС України про загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії: закликаємо шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу

Макрон бачить обов'язок ЄС у розширенні санкцій проти Ірану

Прем'єр-міністр Бельгії має намір на саміті ЄС порушити питання російського втручання в майбутні в ЄС вибори

ПАРЄ визнала нелегітимним президента РФ Путіна, а РПЦ - інструментом пропаганди

Порошенко назвав три ключові завдання для збереження держави: зміцнення ЗСУ, фортифікації і децентралізована енергетика

Більшість українців вважає, що Україна зберігає власний суверенітет - опитування КМІС

США мають намір запровадити санкції проти ІранСША мають намір запровадити санкції проти Ірану

Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

Порошенко передав військовим ще 5 новітніх комплексів РЕБ "Ай-Петрі СВ"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА