16:47 31.07.2017

Клімкін про ситуацію з турбінами Siemens: Політика щодо Криму - слабке місце світової дипломатії

Клімкін про ситуацію з турбінами Siemens: Політика щодо Криму - слабке місце світової дипломатії

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін за результатами скандалу з поставками турбін компанії Siemens до окупованого Криму констатував, що політика щодо окупованого півострова є слабким місцем світової дипломатії.

"Зараз настав час зняти рожеві окуляри і подивитися в очі реальності: саме політика щодо Криму є слабким місцем світової дипломатії", - йдеться в статті міністра, опублікованій в газеті Die Welt та поширеній посольством України в ФРН у понеділок.

П.Клімкін також зазначив, що концерну Siemens належить прийняти необхідні правові кроки стосовно такого порушення, невідкладно і в повному обсязі вивчити передумови поставки турбін до Криму всупереч договору.

Крім того, міністр наголосив, що Україна спільно з Федеральним урядом Німеччини і європейськими інститутами зробить все можливе, щоб втрата довіри перетворилася на нову, більш послідовну позицію світової спільноти в питанні анексії Криму.

"Афера навколо турбін - це не непорозуміння, а помилка. Вона прирівнюється до порушення санкцій... Цей інцидент, серед іншого, був випробуванням для загальної політики санкцій щодо Росії. І в цьому сенсі Україна спільно з Федеральним урядом і європейськими інститутами зробить все можливе, щоб втрата довіри перетворилася на нову, більш послідовну позицію світової спільноти в питанні анексії Криму. Адже це стосується всіх нас. Ми маємо знати всю правду про угоду з Siemens", - додав П. Клімкін.

Як повідомлялося, "Технопромекспорт", що будує станції Криму, 6 липня поширив заяву про те, що придбав чотири комплекти газотурбінних установок для кримських електростанцій на вторинному ринку. Siemens, в свою чергу, заявив, що має перевірену інформацію про те, що дві з чотирьох турбін, поставлених до Криму, - це ГТУ виробництва Siemens, призначені для Тамані.

Компанія звернулася з позовом про визнання угоди недійсною і застосування наслідків недійсності правочину до московського арбітражу 11 липня. Але суд залишив заяву без дії до 21 серпня.

Пізніше Siemens заявив, що припинить поставки генерувального обладнання за чинними контрактами з російськими компаніями під контролем держави.

Німеччина закликала Євросоюз включити ще чотирьох російських громадян і компаній до списку санкцій через скандал з поставками турбін Siemens до Криму.

26 липня постійні представники країн ЄС у Брюсселі на засіданні свого комітету (Coreper) обговорили пропозицію для Ради ЄС про можливі санкції для низки фізичних і юридичних російських осіб у зв'язку з поставками турбін Siemens до Криму.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Місце проведення переговорів по Донбасу не має значення

ЄС очікує якнайшвидшого звільнення всіх українців, нелегально утримуваних у Криму та РФ

ЄС домагається вільного доступу до Криму міжнародних спостерігачів за ситуацією у сфері прав людини

У Human Rights Watch наголошують на серйозних проблемах з правами людини на Донбасі та в Криму

Парубій доручив робгрупі розробити законопроект про ВЕЗ у Криму

Кравчук: Заява Путіна про техніку в Криму - демагогія

Денонсація "великого договору" України і РФ не звільнить Москву від відповідальності за порушення державних кордонів України

Клімкін запросив главу МЗС Чехії відвідати Україну

Клімкін: Позиції Києва та Москви з питань звільнення українських заручників і миротворців ООН на Донбасі дуже далекі

МЗС України вимагає звільнити кримськотатарського активіста, який у критичному стані в РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА