17:56 11.09.2017

Україна і надалі гарантуватиме вільний розвиток мов нацменшин - Клімкін

Україна і надалі гарантуватиме вільний розвиток мов нацменшин - Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що Україна має намір і після ухвалення Верховною Радою закону "Про освіту" гарантувати вільний розвиток мов національних меншин у державі.

"Україна й надалі робитиме все для розвитку української (мови - ІФ) та гарантуватиме вільний розвиток мов національних меншин : це наш обов'язок", - написав П.Клімкін у своєму мікроблозі в соцмережі Twitter у понеділок.

За його словами, вже цього тижня Міністерство освіти і науки України надасть детальну інформацію щодо ухваленого закону "Про освіту" та його застосування. "Працюємо над шляхами втілення, а не емоційною інтерпретацією", - написав міністр.

При цьому глава зовнішньополітичного відомства відзначив проблеми з якістю викладання української мови в місцях компактного проживання угорської національної меншини в Україні. "Є проблеми інтеграції: 75% випускників Берегівського району (Закарпатської області - ІФ) не здали ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання - ІФ) з української мови. Маємо покращити ситуацію без втрати якості освіти угорською", - наголосив П.Клімкін.

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який розпочинає реформу освіти в Україні. Закон, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

7 вересня міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто заявив, що своєю новою політикою у сфері освіти Україна "встромила ніж у спину" сусідній державі. 10 вересня прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер повідомив, що на всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського Союзу Будапешт ставитиме питання про внесення поправок до мовної статті закону України про освіту. При цьому дано розпорядження угорським дипломатам не підтримувати в міжнародних організаціях важливі для України рішення.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Париж не визнає підсумки голосування з виборів президента РФ в Криму

Російський омбудсмен звернулася в міжнародні інстанції з проханням втрутитися в ситуацію з голосуванням в Україні

Київ попереджав Москву про вжиття відповідних заходів, якщо незаконні вибори у Криму не будуть скасовані

Досягнуто домовленість про спрощення візового режиму України з Кувейтом

Розпочався державний візит президента України в Кувейт

Саакашвілі знову заявляє про готовність приїхати в Україну і постати перед судом

Трамп, пославшись на висновок комітету з розвідки палати представників, заявив про відсутність змови з Росією

У МінТот закликають кримчан ігнорувати "вибори"

Мей пообіцяла в "найближчі дні" обговорити нові заходи проти Росії

Вісім європейських міністрів закордонних справ заявили, що не дозволять Криму зникнути з міжнародного порядку денного

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА