18:11 21.09.2017

Закарпатська облрада просить ветувати або повернути до Ради з правками новий законопроект "Про освіту"

Закарпатська облрада просить ветувати або повернути до Ради з правками новий законопроект "Про освіту"

Закарпатська обласна рада на засіданні в четвер підтримала 38 голосами з 56 звернення до президента України Петра Порошенка з проханням накласти вето на ухвалений парламентом закон України "Про освіту" або повернути його до Верховної Ради України з правками, повідомляється на сайті облради.

"Закарпаття - багатонаціональна область, у нас положення Європейської хартії регіональних мов застосовуються одразу до трьох мов - румунської, словацької та угорської. Тому цілком зрозуміло, що Закарпатська обласна рада, що зобов'язана представляти інтереси всіх без винятку жителів області, не може не діяти і має зробити все можливе для захисту прав представників національних меншин, які живуть на Закарпатті, є законослухняними громадянами України і прагнуть в повному обсязі знати державну мову", - наголосив головуючий на засіданні Михайло Рівіс.

Він нагадав, що 7 грудня 2016 року облрада вже підтримувала звернення про внесення пропозицій до окремих статей законопроекту "Про освіту" №3491-д, а саме включення норми, яка б давала представникам нацменшин право на навчання рідною мовою разом з українською мовою в державних і комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти в місцях їхнього компактного проживання.

М.Рівіс зазначив, що прийняття Верховною Радою 5 вересня нового закону "Про освіту", на переконання представників 4-х фракцій обласної ради, обмежує права всіх національних меншин на навчання рідною мовою, а сам закон суперечить Європейській хартії регіональних мов або мов меншин , закону "Про національні меншини в Україні" та міжнародними договорами, укладеними Україною з Молдовою, Румунією, Угорщиною.

Представники партії "Єдиний центр" відмовилися брати участь у голосуванні, а "Батьківщини" - відмовилися, обґрунтувавши своє рішення. Депутат Андрій Шекета відзначив високу якість закону, до якого було внесено 196 поправок від різних політичних сил, однак жодної - від угорців. Тому, за його словами, щоб не відправляти хороший закон в небуття через ст.7, необхідно відправити його на експертизу до Венеціанської комісії.

Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, що починає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, Але, відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дружина екс-президента Грузії вважає, що влада України хоче екстрадувати Саакашвілі з Києва в Тбілісі

Тегеран готовий на відновлення відносин з Ер-Ріядом у разі припинення війни в Ємені – Рухані

Права людини досі недостатньо зміцнилися в світі, потрібно посилити їх захист

У Саакашвілі хочуть міжнародної експертизи "плівок Курченка"

Глави МЗС Ліги арабських держав зажадали від США відмовитися від рішення по Єрусалиму

Тимошенко нагадала Порошенко історію і закликала звільнити Саакашвілі

Євросоюз закликає не випускати з виду ранні симптоми геноциду по всьому світу

Парубій: Жодних змін у мовну статтю закону про освіту України не вноситимуть

Формальної реакції Заходу на затримання Саакашвілі не буде, вважає Клімкін

Головатого обрано віце-президентом підкомісії з верховенства права Венеціанської комісії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА