17:45 06.10.2017

У партії "Наш край" заявляють, що в Ічні виборчком зареєстрував кандидатів в неіснуючих округах

У партії "Наш край" заявляють, що в Ічні виборчком зареєстрував кандидатів в неіснуючих округах

Партія "Наш край" вимагає від Центральної виборчої комісії розпустити виборчу комісію м. Ічня Чернігівської області, яка проігнорувала рішення суду і зареєструвала в неіснуючих округах кандидатів до Ічнянської міської ради.

Як зазначено в заяві партії, оприлюдненій на її сайті в п'ятницю, виборчком так і не сформував нових округів, як того вимагало рішення суду. "Виборча комісія в Ічнянській ОТГ опрацьовує нову технологію фальсифікації виборів: обрання депутатів у неіснуючих округах", - йдеться в повідомленні.

"Спочатку вона сформувала непропорційні округи - в найменшому з яких було 125 виборців, а в найбільшому - понад 2 тисячі. Суд зобов'язав комісію створити нові пропорційні округи, але вона цього не зробила і вже зареєструвала в так званих своїх округах кандидатів у депутати. Якщо ЦВК продовжуватиме мовчати, технологію фальсифікації успішно обкатають для використання на інших виборах", - розповіли в партії.

У "Нашому краї" звинувачують Ічнянський міськвибочком у зриві виборів. "У Ічнянській ОТГ немає округів, але є кандидати в депутати в них. Незаконне рішення про їхню реєстрацію має бути терміново скасоване. Ми наполягаємо на тому, щоб була сформована нова комісія і зареєстровані кандидати в новостворених округах. Відповідну заяву від партії подано до ЦВК", - заявляють у партії.

Як зазначено в повідомленні, Ічнянська міська виборча комісія, порушуючи ст. 17 закон "Про місцеві вибори", утворила непропорційні виборчі округи: в найменшому 125 виборців, а в найбільшому 2 тис. 138. "Причому від кожного з них обиратиметься один депутат, тобто округи свідомо нарізали під "своїх кандидатів", - зазначають у партії.

4 жовтня Чернігівський окружний адмінсуд встановив, що Ічнянський міськвиборчком діяв із порушенням закону, сформувавши непропорційні округи. Цим же рішенням комісії знову зобов'язали створити нові округи для виборів в ОТГ відповідно до закону про місцеві вибори.

29 вересня 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення виборчої комісії, зобов'язавши її створити 26 округів, в кожному з яких має бути приблизно 700 виборців - відповідно до чинного законодавства України. Проте комісія проігнорувала рішення суду і залишила в силі свою постанову.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА