15:15 10.10.2017

Перегляд Угоди про асоціацію з ЄС можливий лише в контексті забезпечення чіткої європерспективи України

Перегляд Угоди про асоціацію з ЄС можливий лише в контексті забезпечення чіткої європерспективи України

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здивований заявами глави МЗС Угорщини Петера Сіярто про те, що закон "Про освіту" значно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, через що П.Сіярто планує ініціювати його перегляд.

"Дуже здивований заявами глави МЗС Угорщини про перегляд Угоди про асоціацію. Планую обговорити всі питання 12 жовтня в Будапешті ... Для нас перегляд Угоди про асоціацію можливий лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України", - написав П.Клімкін на своїй сторінці в "Твіттер" у вівторок.

Як повідомлялося, П.Сіярто під час візиту до Ужгорода в понеділок заявив, що новий закон України "Про освіту" значно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, через що він планує ініціювати наступного понеділка на нараді міністрів закордонних справ країн -членів ЄС в Люксембурзі перегляд цієї угоди з Україною.

У вересні Верховна Рада України ухвалила закон про освіту, згідно з яким протягом трьох років всі школи, які викладають мовами національних меншин, мають повністю перейти на українську мову навчання. Президент Петро Порошенко підписав закон 27 вересня.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома або більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії написали листа міністру закордонних справ України, в якому висловили занепокоєння відповідністю нового закону дотриманню прав меншин і освіти рідною мовою.

За переписом 2001 року в Україні проживало 156,6 тис етнічних угорців, з них 151,5 тис - у Закарпатській області, де їх частка в населенні становить 12,1%. При цьому в Берегівському районі вони становлять абсолютну більшість (76,15%), а в місті обласного підпорядкування Берегове - відносне (48,15%). В Ужгородському, Виноградівському та Мукачівському районах чисельність угорців вища, ніж у середньому в області, а в Хустському, Рахівському та Тячівському їх від 2 до 4%; в 6 інших районах області - значно менше 1%. В обласному центрі Ужгороді проживають 6,9% угорців, у м. Мукачеве - 8,54%, у Хусті - 5,42%. Майже дві третини угорців Закарпаття - жителі сіл.

95,4% угорців України назвали угорську мову своєю рідною, при цьому в 2001 році лише 49,1% заявили про вільне володіння українською мовою (російською - 31,7%). Крім того, багато етнічних українців Закарпаття вільно володіють угорською мовою.

У Закарпатській області діє 71 школа з навчанням угорською мовою, де навчаються понад 16 тис школярів, ще більше тисячі вивчають угорську мову як предмет. У чотирьох вишах області працюють групи з угорською мовою навчання, а в Береговому - угорськомовних інститут. В області видають два десятки періодичних видань угорською мовою, в обласній телерадіокомпанії діє угорськомовна редакція.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Клімкін обговорив з румунським колегою в Бухаресті економічне і транскордонне співробітництво обох країн

Влада України не має наміру закривати жодної румунської школи, що функціонує в країні, - Клімкін

Слід пояснити етнічним меншинам усі переваги закону про освіту

Клімкін у п'ятницю відвідає Румунію

Росія багато років використовує мовне питання в своїх політичних маніпуляціях

Україна не має наміру позбавляти мови або ідентичності угорську меншину - Клімкін

МЗС України направив до МЗС Угорщини ноту протесту з вимогою заборонити в Будапешті акцію "Самовизначення для Закарпаття" - Клімкін

Клімкін вважає вичерпаною історію із заявою президента Чехії в ПАРЄ

Клімкін: Земана не виправити, треба боротися з тими, хто запросив його виступати

Клімкін планує візит іноземних послів на Закарпаття для спілкування з жителями регіону

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА