13:42 12.10.2017

Трагедію з резолюції ПАРЄ щодо українського закону про освіту робити не варто - Ар'єв

2 хв читати
Трагедію з резолюції ПАРЄ щодо українського закону про освіту робити не варто - Ар'єв

Резолюція ПАРЄ що українського закону про освіту не зобов'язує робити жодних кроків до висновків Венеціанської комісії і не є трагедією для України, зазначає глава делегації українського парламенту в ПАРЄ Володимир Ар'єв (фракція "Блок Петра Порошенко").

"Резолюція - суто політичний момент. Вона не вимагає від України робити якісь конкретні кроки. Єдине, що там є рекомендація Україні імплементувати результати експертизи Венеціанської комісії...

З правової точки зору для України після доповіді нічого не змінилося. Чекаємо на висновки Венеціанської комісії", - сказав він журналістам у четвер після голосування за відповідну резолюцію.

В.Ар'єв зазначив, що Україна не була проти згадки такої рекомендації в тексті резолюції, Київ заявляв про готовність внести зміни до закону на підставі висновків Венеціанської комісії.

"Я вважаю, що з цього трагедію робити точно не потрібно", - додав він.

За словами глави української делегації, і в резолюції, і під час виступу членів ПАРЄ підтримали те, що українська сторона добровільно відправила текст закону на аналіз до Венеціанської комісії.

"Я вважаю, що сама спроба цього репорту була політичною", - наголосив депутат.

Як повідомлялося, ПАРЄ провела термінові дебати щодо ухваленого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст. 7, що стосується мови викладання, за результатами яких прийняла резолюцію з рекомендаціями для України.

Зокрема, Парламентська асамблея серйозно занепокоєна ухваленням 5 вересня 2017 року нового закону "Про освіту" Верховною Радою і підписаного 27 вересня 2017 року президентом України Петром Порошенко. На думку делегатів, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою та значно скорочує їхні права.

Також ПАРЄ просить забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії повною мірою.

Крім того, делегати вказали на те, що не були проведені відповідні консультації з представниками національних меншин щодо ст. 7 закону.

28 вересня Міністерство закордонних справ України направив закон про освіту на експертизу до Венеціанської комісії. У Києві очікують відповідний висновок у грудні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Вето РФ на продовження мандата групи експертів ООН, яка стежила за дотриманням санкцій проти КНДР, - це фактично визнання провини

Голова Національних зборів Франції: Прийде день, коли Україна не буде фронтом, а буде східними воротами Європи

Польща є прикладом для України в реформі місцевого самоврядування - Верещук

Байден із невеликою перевагою випереджає Трампа за результатами опитування

Зеленський заявив про наявність суттєвого обсягу коштів на поточний рік для всіх регіонів країни в межах програми "Зроблено в Україні"

Трамп заявив, що йому на руку участь племінника Кеннеді в передвиборчих перегонах

Кулеба: Візит глави МЗС України до Індії - перший за останні сім років, мета - зміцнення українсько-індійських відносин

"УДАР Віталія Кличка" у Київраді вимагає від центральної влади повернути прибережну смугу озера Міністерка громаді Києва

Опозиція вимагає забезпечити повноцінну роботу парламенту - заява "Євросолідарності".

Кулеба повідомив, що отримує "роздратовані коментарі" з Берліна після відповідей про постачання Україні Taurus

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА