15:14 12.10.2017

Резолюція ПАРЄ щодо українського закону про освіту містить подвійні стандарти

Резолюція ПАРЄ щодо українського закону про освіту містить подвійні стандарти

Перший заступник голови Верховної Ради, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко заявляє про наявність подвійних стандартів у резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи за підсумками розгляду закону України "Про освіту", зокрема її мовної статті.

"Резолюція, прийнята за ініціативою угорської і румунської делегації, має подвійні стандарти. Нам вдалося збити майже всі найодіозніші поправки, на жаль, не всі", - написала І.Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер.

Вона висловила жаль, що електронне жеребкування під час обговорення рапорту щодо освітнього закону вибирало переважно угорських і румунських доповідачів, а з української делегації виступили лише троє доповідачів - Володимир Ар’єв, Борислав Береза і Костянтин Усов. При цьому політик зазначила, що деякі представники румунської та угорської делегацій робили "агресивні заяви".

"Чекаємо висновки Венеціанської комісії і працюємо далі, над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності. Всередині країни і назовні", - додала перший віце-спікер ВР.

І.Геращенко резюмувала, що українська сторона залишається відкритою до діалогу і "готова обговорювати будь-які наші закони, бо вони європейські".

Як повідомлялося, ПАРЄ на осінній сесії провела термінові дебати щодо ухваленого в Україні закону "Про освіту", у тому числі щодо ст.7, що стосується мови викладання, за результатами яких ухвалила резолюцію з рекомендаціями для України, зокрема, виконати зобов'язання, що ґрунтуються на Європейській конвенції про права людини, Рамковій конвенції про захист національних меншин та Європейській хартії регіональних мов або мов меншин. Крім того, Асамблея рекомендує забезпечити гнучкість у забезпеченні імплементації освітньої реформи.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Загальний комітет ПАРЄ і Комітет міністрів не підтримали створення робочої групи з повернення делегації РФ

Ініціаторами нападок на закон про освіту України в ПАРЄ були угорська та румунська делегації

Закон про освіту не забезпечує балансу між державною і мовами нацменшин, Києву слід врахувати висновки Венеціанської комісії

Голова групи ЄНП у ПАРЄ пішов у відставку

Резолюція Ніколетті не дає гарантії повернення російської делегації в ПАРЄ

ПАРЄ затвердила резолюцію, мета якої - подальше зняття політичних санкцій з РФ

Порошенко: Росія й далі нахабно ігнорує взяті на себе зобов'язання щодо Мінських домовленостей

Порошенко зустрівся з президентом ПАРЄ Кіріакідес

Виступ Земана в ПАРЄ суперечить зовнішній політиці уряду Чехії

Клімкін: Земана не виправити, треба боротися з тими, хто запросив його виступати

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА