19:08 12.10.2017

Росія багато років використовує мовне питання в своїх політичних маніпуляціях

Росія багато років використовує мовне питання в своїх політичних маніпуляціях

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін в Угорщині заявив, що Україна готова до конструктивного діалогу щодо "мовної норми" закону про освіту.  Міністр зазначив, що Росія багато років використовує мовне питання в своїх політичних маніпуляціях.

Як повідомила речник МЗС України Мар'яна Беца на своїй сторінці в мікроблозі Twitter, про це П.Клімкін сказав на спільній прес-конференції зі своїм угорським колегою Петером Сийярто за підсумками двосторонньої зустрічі в четвер.

"У нас відбулася з П.Сійярто відверта розмова на основі аргументів, а не інтерпретацій, на основі фактів, а не міфології. Закон про освіту не спрямований проти будь-якої меншини. Кожен співвітчизник, окрім рідної, повинен володіти і державною мовою", - процитувала М.Беца главу МЗС України.мова

П.Клімкін запевнив, що Україна не має наміру закривати школи і звільняти вчителів. А щоб зняти занепокоєння угорських колег, Україна передала закон про освіту на експертизу до Венеціанської комісії.

"Ми відкриті до конструктивного діалогу. Сподіваюся, наші аргументи були почуті. Будемо вести дискусію про імплементацію закону", - сказав український міністр.

Відповідаючи на питання про роль Російської Федерації, П.Клімкін сказав: "Росія вже багато років використовує мовне питання в своїх політичних маніпуляціях".

Глава МЗС України також підкреслив, що Угода про асоціацію між Україною та Європейським союзом - це шлях реформ, який важливий для всіх українських громадян, в тому числі й угорського походження.

 

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Закон про антикорупційний суд буде проголосований вже в цьому році

Угорщина спрямовує багато ресурсів для поширення неправдивої інформації щодо закону про освіту

Клімкін обговорив з румунським колегою в Бухаресті економічне і транскордонне співробітництво обох країн

Влада України не має наміру закривати жодної румунської школи, що функціонує в країні, - Клімкін

Слід пояснити етнічним меншинам усі переваги закону про освіту

Клімкін у п'ятницю відвідає Румунію

Будапешт продовжить виступати проти подальшої інтеграції України в ЄС через закон "Про освіту"

Україна не має наміру позбавляти мови або ідентичності угорську меншину - Клімкін

МЗС України направив до МЗС Угорщини ноту протесту з вимогою заборонити в Будапешті акцію "Самовизначення для Закарпаття" - Клімкін

Україна очікує висновок Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту" в грудні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА