22:19 12.10.2017

Загальний комітет ПАРЄ і Комітет міністрів не підтримали створення робочої групи з повернення делегації РФ

Загальний комітет ПАРЄ і Комітет міністрів не підтримали створення робочої групи з повернення делегації РФ

Загальний комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ і Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) на засіданні в четвер не змогли прийняти рішення про створення робочої групи з реформування РЄ, що передбачає повернення делегації Росії, повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба

"У продовження вчорашньої драми з доповіддю Ніколетті (члена італійської делегації ПАРЄ Мікеле Ніколетті - ІФ) і поверненням Росії в ПАРЄ. Доповідь передбачала проведення засідання спільного комітету ПАРЄ і Комітету міністрів (КМРЄ). Це коли посли засідають разом з депутатами. На ньому повинні були прийняти рішення про створення робочої групи, яке фактично повинно було шукати шляхи реформи РЄ під повернення Росії ", - написав Д.Кулеба на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук в четвер.

Він зазначив, що за сценарієм "адвокатів Росії" навіть факт створення робочої групи повинен був стати сигналом Москві і всім, хто ще не визначився у Раді Європи щодо готовності домовлятися і пошуках рішення.

"Тільки що це засідання завершилося. Позиція уряду України: немає ніяких умов для повернення Росії, не потрібно створювати ніяких робочих груп, діалог між Комітетом міністрів і Асамблеєю може тривати тільки в наявних форматах", - повідомив Д.Кулеба.

За його словами, партнери України були більш дипломатичні, але теж не підтримали створення групи, а "посол Росії і деякі інші посли виступили за створення групи".

"Разом з партнерами ми цю ініціативу завалили. Не буде робочої групи. Кожний орган продовжить дискусії автономно, голова ПАРЄ буде вести двосторонній діалог з головою КМРЄ, а в січні 2018 зберемося на чергове засідання Спільного комітету", - розповів постпред України при РЄ.

Як повідомлялося, ПАРЄ більшістю голосів ухвалила рішення, яке має на меті зняття політичних санкцій з делегації Російської Федерації.

У тексті рішення залишилася норма про те, що ПАРЄ і Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи) повинні "гармонізувати правила участі і представництва країн-членів в обох статутних органах".

Це рішення повинно заборонити ПАРЄ продовжувати дію обмежень, що накладаються на РФ, без згоди країн-членів. По суті, це ставить під питання схвалення в ПАРЄ будь-яких санкцій проти РФ. З огляду на те, що санкції повинні відновлюватися щорічно, обмеження можуть бути зняті вже в січні.

Дану норму підтримала переважна більшість депутатів ПАРЄ, запропоновані Україною поправки провалилися, причому голоси розділилися в пропорції 60 на 30.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Договір про РСМД перебуває під загрозою через дії Росії

Україна в Брюсселі взяла зобов'язання не скорочувати освітні права нацменшин

У Великій Британії заявляють про загрози для антикорупційних розслідувань в Україні

Блокування Угорщиною євроінтеграції України опротестували 11 країн-членів НАТО

У НАТО хочуть бачити більше дій Росії щодо України "в правильному напрямі"

Тема України критично важлива для відновлення відносин Росії і США

Вступ України в НАТО - це членство в "клубі" єдиних цивілізаційних цінностей, високих демократичних стандартів

Київ готується до візиту Дуди в грудні, сподівається поліпшити двосторонні відносини

Антиросійські санкції діятимуть доти, доки Москва не припинить дії, що призвели до них

У Міжпарламентській раді Україна-НАТО наполягають на повному виконанні Мінських угод шляхом посилення Нормандського формату

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА