22:19 12.10.2017

Загальний комітет ПАРЄ і Комітет міністрів не підтримали створення робочої групи з повернення делегації РФ

Загальний комітет ПАРЄ і Комітет міністрів не підтримали створення робочої групи з повернення делегації РФ

Загальний комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ і Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) на засіданні в четвер не змогли прийняти рішення про створення робочої групи з реформування РЄ, що передбачає повернення делегації Росії, повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба

"У продовження вчорашньої драми з доповіддю Ніколетті (члена італійської делегації ПАРЄ Мікеле Ніколетті - ІФ) і поверненням Росії в ПАРЄ. Доповідь передбачала проведення засідання спільного комітету ПАРЄ і Комітету міністрів (КМРЄ). Це коли посли засідають разом з депутатами. На ньому повинні були прийняти рішення про створення робочої групи, яке фактично повинно було шукати шляхи реформи РЄ під повернення Росії ", - написав Д.Кулеба на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук в четвер.

Він зазначив, що за сценарієм "адвокатів Росії" навіть факт створення робочої групи повинен був стати сигналом Москві і всім, хто ще не визначився у Раді Європи щодо готовності домовлятися і пошуках рішення.

"Тільки що це засідання завершилося. Позиція уряду України: немає ніяких умов для повернення Росії, не потрібно створювати ніяких робочих груп, діалог між Комітетом міністрів і Асамблеєю може тривати тільки в наявних форматах", - повідомив Д.Кулеба.

За його словами, партнери України були більш дипломатичні, але теж не підтримали створення групи, а "посол Росії і деякі інші посли виступили за створення групи".

"Разом з партнерами ми цю ініціативу завалили. Не буде робочої групи. Кожний орган продовжить дискусії автономно, голова ПАРЄ буде вести двосторонній діалог з головою КМРЄ, а в січні 2018 зберемося на чергове засідання Спільного комітету", - розповів постпред України при РЄ.

Як повідомлялося, ПАРЄ більшістю голосів ухвалила рішення, яке має на меті зняття політичних санкцій з делегації Російської Федерації.

У тексті рішення залишилася норма про те, що ПАРЄ і Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи) повинні "гармонізувати правила участі і представництва країн-членів в обох статутних органах".

Це рішення повинно заборонити ПАРЄ продовжувати дію обмежень, що накладаються на РФ, без згоди країн-членів. По суті, це ставить під питання схвалення в ПАРЄ будь-яких санкцій проти РФ. З огляду на те, що санкції повинні відновлюватися щорічно, обмеження можуть бути зняті вже в січні.

Дану норму підтримала переважна більшість депутатів ПАРЄ, запропоновані Україною поправки провалилися, причому голоси розділилися в пропорції 60 на 30.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко та заступник держсекретаря США Салліван обговорили кроки, необхідні для миротворчої місії ООН на Донбасі

Доки РФ не припинить агресивної поведінки, американські санкції триватимуть

Для України боротьба з корупцією не менш важлива, ніж протидія російській агресії - заступник держсекретаря США

Трамп дивується, чому розслідування про втручання РФ у вибори США не стосується адміністрації Обами

Україна успішно проводить реформи, незважаючи на російську агресію - Салліван

Кабмін ввів до Комісії вищого корпусу держслужби членів від громадськості Сороку і Войтовича

Глава МЗС Албанії прибуває до України

Заступник держсекретаря США обговорив у Києві необхідність посилення санкцій проти РФ і створення Антикорупційного суду - Гопко

Порошенко не знає, де зберігається оригінал угоди Януковича з опозицією від лютого 2014 року

Самоусунення Януковича було причиною ухвалення Радою рішення про покладання обов'язків президента на Турчинова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА