19:50 19.10.2017

ОБСЄ продовжила мандат спостерігачів на двох пунктах пропуску на неконтрольованій ділянці кордону з РФ

ОБСЄ продовжила мандат спостерігачів на двох пунктах пропуску на неконтрольованій ділянці кордону з РФ

Постійна рада ОБСЄ на 1161-му засіданні в четвер схвалила рішення щодо продовження на три місяці, до 31 січня 2018 року, мандата місії спостерігачів на двох російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону.

"Мандат місії, що складається із 22 співробітників, залишається незмінним. Діючи відповідно до принципів безсторонності та прозорості, спостерігачі стежитимуть і повідомлятимуть про ситуацію на двох російських контрольно-пропускних пунктах, а також про переміщення через кордон. Місія діє на місцях із 29 липня 2014 року", - повідомляється на офіційному сайті ОБСЄ в четвер.

У зв'язку з ухваленням цього рішення делегація України в ОБСЄ зробила заяву, в якій висловила глибоке розчарування одноосібною відмовою РФ надати згоду на розширення мандата місії на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово неконтрольованої урядом України території окремих районів Донецької та Луганської областей.

"Такі дії РФ свідчать про свідоме небажання сприяти деескалації ситуації на Донбасі та свідомий намір продовжувати постачання важкого озброєння, військового обладнання та боєприпасів, бойовиків і найманців, здійснювати підтримку терористичної діяльності на території України", - йдеться в коментарі МЗС України у зв'язку з рішенням Постійної ради ОБСЄ щодо продовження мандата, оприлюдненому на офіційному сайті українського зовнішньополітичного відомства.

Делегація України закликала РФ до неухильного виконання взятих на себе зобов'язань у рамках Мінських домовленостей, насамперед положення п. 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року про встановлення контролю та постійного моніторингу ОБСЄ над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону зі створенням зони безпеки уздовж кордону з боку України та РФ, прогрес у виконанні якого є критично важливим для деескалації ситуації на Донбасі.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Окремі політики у РЄ налаштовані на повернення туди РФ, зазначає Клімкін

Україна та Польща - стратегічні партнери, і країни не мають іншого виходу, крім як співпрацювати - посол

Україна вже денонсувала 35 українсько-російських документів, на черзі ще 8 - Клімкін

Офіційної пропозиції від РФ щодо передання військової техніки не було - Клімкін

Президент ПА ОБСЄ запевнив у підтримці України і закликав припинити вогонь на Донбасі

Глава Пентагону: Росія та Китай становлять дедалі більшу загрозу для США

Питання Абхазії та Південної Осетії може бути долучене до мотивів удосконалення європейських санкцій проти РФ

Інформаційні операції РФ в Україні, Молдові, ЄС та США - підстава для заборони трансляції російських новин, вважають у "БПП"

Україна готова надати "зелений коридор" для виведення російських військ із невизнаного Придністров'я - Фріз

Спікери парламентів України та Грузії заявляють про необхідність об'єднати зусилля для вступу обох країн до ЄС і НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА