07:01 15.11.2017

США виділять на протидію "російській агресії" більше $ 4 млрд

США виділять на протидію "російській агресії" більше $ 4 млрд

Палата представників американського конгресу схвалила у вівторок оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік обсягом в $ 700 млрд, з яких $ 4,6 млрд будуть виділені європейським союзникам по НАТО в рамках протидії "російської агресії", свідчать підсумки голосування.

"За" проект проголосували 356 представників нижньої палати, "проти" - 70. Серед тих, що схвалили законопроект було 127 демократів. Документ буде направлений у верхню палату - Сенат - на розгляд. У разі схвалення Сенатом, законопроект надійде на підпис до президента США Дональда Трампа.

Як уточнює телеканал ABC News, "більше $ 634 млрд планується виділити на основні операції Пентагону і близько $ 66 млрд на завдання воєнного часу в Афганістані, Іраку та інших країнах".

У прийнятому у вівторок палатою представників оборонному бюджеті містяться вимоги до міністра оборони США і держсекретареві розробити заходи щодо протистояння діям Росії, що несуть в собі загрозу американської національної безпеки і їх союзників.

Від міністра оборони і держсекретаря США документ "вимагає розробити спільну всеосяжну стратегію по протистоянню згубного впливу Російської Федерації".

Окрім того, в проекті бюджету дистриб'юторам багатоканальних відеопрограм, зокрема, провайдерам кабельного і супутникового телебачення забороняється транслювати відеоматеріали, які "належать, контролюються або фінансуються урядом Російської Федерації".

Усі зазначені вимоги, як зазначається в документі, обумовлені "триваючими агресивними діями Росії", включаючи "вторгнення в Грузію в 2008 році і на Україну в 2014", "погрозами союзникам по НАТО", "високими темпами військової модернізації", "зростанням військової активності в Арктиці і Середземномор'ї ", а також  "порушеннями договорів про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності і з відкритого неба".

Законопроект передбачає виділення $ 4,6 млрд на Європейську ініціативу стримування - програму допомоги США союзникам в Європі по протистоянню "російській загрозі". У бюджеті на 2018 рік уперше "протидію російській загрозі" виділено окремою статтею.

Окрім того, проект санкціонує виділення $ 58 млн на розробку нової ракети середнього радіусу дії "у відповідь на порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД)".

Схвалений проект передбачає також виділення $ 350 млн на постачання летальної зброї Україні і розподіл $ 12,3 млрд Агентству з протиракетної оборони Пентагону "для протидії ядерній загрозі з боку КНДР".

 

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Київ зацікавлений у поглибленні співпраці з НАТО шляхом виконання Річних нацпрограм

Туск не виключає досягнення в грудні угоди ЄС з Великою Британією за умовами Brexit

КС визнав неконституційним положення КПК про автоматичне продовження запобіжного заходу під час підготовчого судового засідання

В Європі зважають на Україну - Порошенко

Програму макрофінансової допомоги ЄС Україні буде продовжено на 2018-2019 роки - Порошенко

Роботу щодо так званого плану Маршалла для України буде продовжено - Порошенко

Проведення судової реформи та успіхи у боротьбі з корупцією дадуть Україні змогу залучити іноземних інвесторів - Юнкер

ЄС надаватиме фінансову підтримку країнам-членам СП лише в разі проведення реформ

В ЄС визнають європейські прагнення України на рівні угоди про асоціацію

Учасники саміту Східного партнерства очікують поваги до прав нацменшин під час реформи освіти - підсумкова декларація

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА