14:46 23.11.2017

Соболєв заявляє про можливі спроби відсторонити директора НАБУ з посади

Соболєв заявляє про можливі спроби відсторонити директора НАБУ з посади

Голова комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв (фракція "Самопоміч") заявляє про можливі спроби відсторонити директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника з посади.

"Його (директора) сподіваються усунути або за допомогою залежних суддів на час розслідування, яке почав генеральний прокурор Юрій Луценко, або за допомогою призначення залежного аудитора, який напише заздалегідь підготовлений висновок про незадовільну роботу Бюро, і цим дасть формальну підставу звільнити Артема Ситника, або за допомогою переписування законодавства, яким ми дали антикорупційному бюро та антикорупційній прокуратурі повну незалежність і високі зарплати", - цитує Є.Соболева сайт партії "Самопоміч" у четвер.

Народний депутат зазначив, що НАБУ наразі перебуває під найбільшою атакою за свою дворічну історію.

На думку Є.Соболєва, керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницька намагаються використовувати для того, щоб розправитися з директором НАБУ.

"Але Антикорупційне бюро та прокуратура не можуть працювати окремо, це просто неможливо", - наголошує голова антикорупційного комітету.

Він також пояснив: "Співробітники Агентства із запобігання корупції, яке повинно було зайнятися перевіркою електронних декларацій, заявили, що їх змушують фальсифікувати перевірки декларацій. Тепер у нас з'явилася інформація, що ця перевірка не просто саботується, а використовується з політичною метою".

Останнім часом антикорупційні органи конфліктують між собою.

НАЗК неодноразово вимагало документи від НАБУ в зв'язку з можливим конфліктом інтересів А.Ситника - залученням начальника юруправління НАБУ для представлення інтересів директора Бюро в суді.

НАБУ кілька разів відмовлявся надати відповідні документи Агентству. Пізніше НАЗК отримало відповідь, проте вказало на неповноту даних.

Водночас А.Ситник пояснив, що коли НАБУ або його директор стають стороною якогось спору, тоді їх інтереси представляє, на підставі довіреності керівника НАБУ, представник юридичного управління Бюро.

13 листопада А.Ситник прибув до НАЗК для вручення йому протоколу про нібито вчинення ним адміністративного правопорушення у зв'язку з тим, що він не надав документи на вимогу НАЗК.

У свою чергу НАБУ відкрило кримінальне провадження про незаконне збагачення глави НАЗК Наталії Корчак.

Водночас САП зажадала від НАБУ передати їй матеріали справи по Н.Корчак. Бюро не передало матеріали, але повідомило, що керівник САП може прибути до НАБУ для ознайомлення з ними.

Крім того, в листопаді в ЗМІ оприлюднили аудіозапис, на якій людина з голосом, схожим на голос А.Ситника, розповідає кільком співрозмовникам деталі провадження, які розслідує НАБУ.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Депутати Європарламенту критикують нападки української влади на органи боротьби з корупцією

Луценко анонсує внесення до ВР проекту змін до законодавства, які знімуть проблему наймання негласних штатних співробітників НАБУ

І.Луценко має намір внести в Раду законопроект про зміни до закону про НАБУ для зняття протиріч в роботі органу

Співробітники ФБР перебувають у НАБУ на ротаційній основі, але не беруть участі в розслідуваннях

Генпрокуратура почала провадження за заявою Мін'юсту про вчинення злочину детективами НАБУ

У США сподіваються на спільну роботу голови та членів антикорупційного комітету заради нової України

Антикорупційні органи працювали і працюватимуть лише у правовому полі - Порошенко

Порошенко: Я не допущу політичного втручання в роботу антикорупційних органів

Посол Японії стурбований конфліктом навколо антикорупційних відомств в Україні

Для зміцнення НАБУ необхідно прискорити створення Антикорупційного суду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА