14:12 06.12.2017

ВР запровадила кримінальну відповідальність за домашнє насильство

ВР запровадила кримінальну відповідальність за домашнє насильство

 Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за домашнє насильство і примушування до шлюбу.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідний законопроект №4952 "Про внесення змін до деяких законів у зв'язку ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству" в другому читанні та в цілому проголосував 241 народний депутат на пленарному засіданні в середу.

Як зазначено в пояснювальній записці, цей законопроект імплементує положення Стамбульської конвенції. При цьому варто зазначити, що Верховна Рада наразі не ратифікувала цієї конвенції.

Ухваленим законом до Кримінального кодексу України вводиться стаття про домашнє насильство. У цій статті дається визначення домашньому насильству, а також визначається відповідальність за здійснення його - громадські роботи від 150 до 240 годин, арешт до шести місяців, обмеження волі терміном до п’яти років або позбавлення волі терміном до двох років.

Крім того, в Кримінальному кодексі в ст. 151-3 народні депутати передбачили кримінальну відповідальність за примушування до шлюбу або до продовження примусово укладеного шлюбу, за примусове співжиття, примусовий шлюб з метою переміщення людини до іншої країни. За такі діяння передбачається кримінальна відповідальність у вигляді арешту до шести місяців, обмеження або позбавлення волі терміном до трьох років.

У документі також прописані обмежувальні заходи, які можуть застосовуватися стосовно того, хто вчинив домашнє насильство, з метою захисту постраждалої сторони. Це може бути заборона перебувати в місці спільного проживання, обмеження спілкування з дитиною, заборона наближатися до постраждалого на визначену відстань, заборона телефонних розмов, а також направлення порушника для проходження програми для кривдників.

Крім того, народні депутати уточнили в Кримінальному кодексі положення статей, що стосуються сексуального насильства.

У Кримінальному кодексі також прописали, що обтяжливою обставиною під час скоєння злочину буде здійснення його у присутності малолітньої дитини, злочин стосовно психічно хворої людини або малолітньої дитини.

Обтяжливою обставиною також буде також скоєння злочину щодо і нинішнього, і колишнього чоловіка (дружини).

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Геращенко сподівається, що до кінця січня 2018 року Верховна Рада прийме законопроекти про Антикорупційний і Військовий суди

ВР затвердила закон про запобігання та протидію домашньому насильству

ВР ввела податкові обмеження на часте ввезення товарів через кордон та їх пересилання

ВР подвоїла низку ставок щодо зборів, які стягуються в пунктах пропуску через держкордон

Нардепи вперше за кілька років затвердили кошторис Ради на 2018 рік з загальним показником в 1,73 млрд грн

Рада прийняла держбюджет-2018 - "за" 273 нардепа

Рада внесла правки до Податкового кодексу - передостанній закон з бюджетного пакету-2018

Нардеп Заружко, обрана за списком Радикальної партії, склала присягу

Комітет Ради розглянув законопроект Герасимова-Бурбака та надав свій висновок

Рада схвалила скасування норм про скорочення кількості прокурорів з 2018 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА