13:13 07.12.2017

Україна навряд чи змінить "мовну статтю" за рекомендацією Венеціанської комісії, - Райхель

Україна навряд чи змінить "мовну статтю" за рекомендацією Венеціанської комісії, - Райхель

 Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель вважає, що якщо Венеціанська комісія рекомендуватиме внести зміни до статті про мову викладання в законі "Про освіту", то в Україні навряд чи знайдеться політична воля внести необхідні зміни.

"Рішення Венеціанської комісії часто бувають різноманітними і складними і, предусім, я б очікував дискусії, на чию ж користь вона буде і що передбачає: усі люблять брати те, що їм більше підходить", - сказав Е.Райхель під час круглого столу на тему: "Відносини з сусідами ЄС: у пошуках політики сусідства для України" в Києві в четвер.

Посол зазначив, що не виключений варіант, коли рішення передбачатиме рекомендацію внести зміни до статті про мову викладання.

"Давайте припустимо, що Венеціанська комісія запропонує змінити мовну статтю, в такому випадку я не впевнений, що в Україні є політична можливість або політична воля, щоб повернутися в Раду і внести необхідні зміни, незважаючи на всі запевнення, які ми отримуємо зараз про намір України повністю імплементувати рішення Венеціанської комісії", - сказав Е.Райхель.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту". Закон серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд із українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

13 листопада міністр освіти і науки Лілія Гриневич вважає, що висновки Венеціанської комісії з питання статті про мову навчання будуть враховані при імплементації норми, але не призведуть до зміни самого закону.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко та заступник держсекретаря США Салліван обговорили кроки, необхідні для миротворчої місії ООН на Донбасі

Комітет міністрів Ради Європи ухвалив план дій для України на чотири роки

Доки РФ не припинить агресивної поведінки, американські санкції триватимуть

Для України боротьба з корупцією не менш важлива, ніж протидія російській агресії - заступник держсекретаря США

Трамп дивується, чому розслідування про втручання РФ у вибори США не стосується адміністрації Обами

Україна успішно проводить реформи, незважаючи на російську агресію - Салліван

Кабмін ввів до Комісії вищого корпусу держслужби членів від громадськості Сороку і Войтовича

Глава МЗС Албанії прибуває до України

Заступник держсекретаря США обговорив у Києві необхідність посилення санкцій проти РФ і створення Антикорупційного суду - Гопко

Порошенко не знає, де зберігається оригінал угоди Януковича з опозицією від лютого 2014 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА