16:01 18.12.2017

У МЗС України розцінили як провокацію і спробу зняти з себе відповідальність вихід РФ із СЦКК

3 хв читати
У МЗС України розцінили як провокацію і спробу зняти з себе відповідальність вихід РФ із СЦКК

Міністерство закордонних справ України обурене одностороннім рішенням Росії про виведення 19 грудня військовослужбовців збройних сил РФ зі складу Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).

"Розцінюємо цей безпрецедентний крок Росії як чергову провокацію, що суттєво підриває Мінські домовленості, і прагнення зняти з себе будь-яку відповідальність як сторони конфлікту, за наслідки збройної агресії проти нашої держави", - йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій у понеділок удень.

В українському зовнішньополітичному відомстві наголошують, що такий крок Москви в черговий раз свідчить, що Кремль не залишає спроб змусити Україну і міжнародних партнерів розпочати т.зв. "Прямий діалог" із бойовиками незаконних збройних формувань, що діють на тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей України під тотальним контролем і за повної підтримки з боку РФ.

"Своїм рішенням Кремль значно підвищує ризики безпеки для СММ ОБСЄ, зокрема з метою нав'язування Україні та її міжнародних партнерів неприйнятного варіанту розміщення миротворців ООН на Донбасі", - йдеться в заяві.

Також у МЗС України наголошують, що РФ, як сторона конфлікту на Донбасі, несе повну відповідальність за розвиток ситуації з безпекою і гарантуванням безпеки спостерігачів СММ ОБСЄ на території, тимчасово непідконтрольній уряду України.

"Українська частина СЦКК продовжить свою діяльність у звичайному режимі, працюючи з СММ ОБСЄ в двосторонньому форматі та докладаючи усіх зусиль для гарантування безпеки персоналу Місії при здійсненні нею моніторингу ситуації в рамках свого мандата", - йдеться в оприлюдненому документі.

Також у МЗС заявили, що Україна звертається до міжнародних партнерів із проханням посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль з метою уникнення кроків, здатних привести до зриву Мінських домовленостей.

Раніше в понеділок в МЗС РФ заявили, що російські військові в спільному Центрі з контролю і координації на Донбасі (СЦКК) 19 грудня залишать територію України. Згідно із заявою, Центр, що почав працювати у вересні 2014 р., був створений на прохання української сторонни, і, відповідно до домовленостей, на рівні президентів Росії і України.

До складу СЦКК увійшли представники збройних сил України та збройних сил РФ - 75 офіцерів, які змінюються кожні три місяці. На початковому етапі в його склад входили і представники проголошених ДНР / ЛНР.

За заявою МЗС РФ, СЦКК зіткнувся з серйозними труднощами через позицію української влади. "Так, Київ категорично заперечував проти будь-якої документальної регламентації функціонування СЦКК. Спроби вирішити це питання на двосторонньому рівні, або на майданчику мінської Контактної групи, або у "нормандському форматі "були марними", - заявили в МЗС РФ. Москва також звинувачує Київ у перешкоджанні виконання російськими військовими з СЦКК своїх службових обов'язків, обмеження доступу до лінії зіткнення, перевірці несення служби на спільних спостережних пунктах, заборону на спілкування з місцевим населенням тощо

Крім того, з 1 січня 2018 р. Київ планує ввести новий порядок в'їзду і перебування громадян Росії на своїй території, відповідно до якого вони мають завчасно повідомляти свої докладні персональні дані українській владі. "Ця норма не відповідає положенням угоди між урядом Російської Федерації і урядом України про безвізові поїздки громадян Російської Федерації та громадян України від 16 січня 1997 року та є неприйнятною для російських військовослужбовців", - доповнили перелік претензій до Києва у МЗС РФ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші поранені українські захисники прибули до Берліну на протезування - Кличко

МЗС України про загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії: закликаємо шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу

Макрон бачить обов'язок ЄС у розширенні санкцій проти Ірану

Прем'єр-міністр Бельгії має намір на саміті ЄС порушити питання російського втручання в майбутні в ЄС вибори

ПАРЄ визнала нелегітимним президента РФ Путіна, а РПЦ - інструментом пропаганди

Порошенко назвав три ключові завдання для збереження держави: зміцнення ЗСУ, фортифікації і децентралізована енергетика

Більшість українців вважає, що Україна зберігає власний суверенітет - опитування КМІС

США мають намір запровадити санкції проти ІранСША мають намір запровадити санкції проти Ірану

Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

Порошенко передав військовим ще 5 новітніх комплексів РЕБ "Ай-Петрі СВ"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА