13:27 21.12.2017

Більшість українців підтримують вступ до ЄС і в НАТО, їх кількість зростає

Більшість українців підтримують вступ до ЄС і в НАТО, їх кількість зростає

 Абсолютна більшість українців проголосували б за вступ України до Європейського Союзу, якби проходив референдум з відповідним запитанням.

Як свідчать результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг", проведені 22-30 листопада 2017 року, 59% опитаних заявили, що проголосували б за вступ України до ЄС і 26% проголосували б проти. При цьому відсоток прибічників вступу до ЄС показує послідовне зростання з вересня 2016 року, коли їх було 52%.

При цьому на референдумі про вступ України в НАТО позитивно проголосували б 47% опитаних, проти - 36%. Згідно з дослідженням, підтримка євроатлантичної інтеграції також демонструє зростання з вересня минулого року, коли її прибічників був 41%.

У регіональному розрізі вступ до ЄС більше підтримують на заході (81% проти 9%) і в центрі (62% проти 25%), на півдні та сході підтримка відносна, з невеликою перевагою (45% проти 41% і 39% проти 36% відповідно).

Зі вступом в НАТО ситуація схожа, проте кількість противників євроатлантичної інтеграції на півдні і сході переважає (31% проти 56% і 25% проти 50% відповідно). На заході за входження в НАТО проголосував би 71% респондентів (проти 15%), в центрі - 51% (проти 31%).

В електоральному розрізі вступ до ЄС підтримує абсолютна більшість (понад 50%) прибічників партій "Самопоміч", "БПП Солідарність", "Громадянська позиція", "Свобода", "Батьківщина" і Радикальної партії. Серед прибічників "Опозиційного блоку" і партії "За життя" супротивників євроінтеграції дещо більше, ніж прибічників: 45% і 50% відповідно.

Аналогічна ситуація і з підтримкою вступу в НАТО, при цьому серед прибічників "Опозиційного блоку" і "За життя" кількість противників євроатлантичної інтеграції значно перевищує кількість прибічників.

Під час дослідження було опитано 2000 респондентів (вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом населеного пункту) методом формалізованого інтерв'ю. Помилка репрезентативності не перевищує 2,2%.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мей пообіцяла в "найближчі дні" обговорити нові заходи проти Росії

Вісім європейських міністрів закордонних справ заявили, що не дозволять Криму зникнути з міжнародного порядку денного

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції стосовно Республіки Гвінея-Бісау

Україні слід визначитися із зовнішньою політикою щодо РФ - Сироїд

Рішення про кандидата в президенти від "Самопомочі" ухвалюватиме партія – Садовий

Порошенко 18-19 березня здійснить візит в Кувейт, а 19-20 відвідає Катар

Канада виділить Україні $ 4,6 млн на Збройні сили

Посольство Росії в Києві вживе всіх необхідних заходів, щоб 18 березня виборчі дільниці в російських закордонних установах в Україні були відкритими

Париж засуджує напад на Скрипаля та вказує на російську причетність до нього

Порошенко має намір відвідати Німеччину на початку квітня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА