14:14 27.12.2017

TI пропонує Порошенку доопрацювати законопроект про Вищий антикорупційний суд

TI пропонує Порошенку доопрацювати законопроект про Вищий антикорупційний суд

Громадська організація Transparency International (ТІ) Україна вказує на невідповідність деяких положень президентського законопроекту (№7440) про Вищий антикорупційний суд рекомендаціям Венеціанської комісії від 6 жовтня, через що пропонує главі держави відкликати цю ініціативу і внести доопрацьований проект закону.

"Представництво глобальної мережі, дослідивши положення законопроекту №7440, дійшло висновку, що окремі його положення не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії від 6.10.2017. (...) Є обґрунтовані сумніви, що у разі ухвалення проекту закону України №7440 "Про Вищий антикорупційний суд" він дозволить здійснити незалежний та неупереджений добір суддів та забезпечити належне функціонування майбутнього Вищого антикорупційного суду. ТІ Україна пропонує президентові України відкликати законопроект №7440 та внести доопрацьований із врахуванням вищевказаних рекомендацій Венеціанської комісії", - йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті організації.

Так, у заяві зазначено, що в ч. 5 ст. 8 проекту закону передбачена лише дорадча роль Громадської ради міжнародних експертів. Її негативний висновок щодо кандидата на посаду судді може бути проігнорований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України - 11 голосами з 16 членів ВККС. Водночас Венеціанська комісія рекомендувала надати міжнародним організаціям та донорам вирішальну роль у процесі добору суддів. Отже, під знаком чистота відбору суддів, зазначає ТІ Україна.

По-друге, предметна підсудність Вищого антикорупційного суду не включає всі злочини, що підслідні НАБУ. Водночас розширено низку злочинів, які підслідні Національній поліції України та Державному бюро розслідувань. У висновку Венеціанської комісії чітко вказано, що юрисдикція суду має відповідати підслідності НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

"Це може завантажити Вищий антикорупційний суд надто великою кількістю справ", - побоюються в організації.

Третій момент, на який звертають увагу в ТІ Україна, - в ч. 2 ст. 7 проекту закону визначені нереалістично високі вимоги до кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду: він повинен мати значний досвід здійснення в міжнародних міжурядових організаціях чи міжнародних судових установах за кордоном професійної діяльності у сфері права з питань протидії та боротьби із корупцією, мати знання та практичні навички застосування сучасних міжнародних антикорупційних стандартів і найкращих світових практик у сфері протидії та боротьби з корупцією, практики Європейського суду з прав людини.

"Такі вимоги суттєво звужують кількість потенційних кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду, що, прогнозовано, не дозволить належним чином провести їх добір", - прогнозують в організації.

Як повідомлялося, 22 грудня у Верховній Раді було зареєстровано внесений президентом України Петром Порошенком законопроект "Про Вищий антикорупційний суд". 26 грудня його текст оприлюднено на сайті парламенту.

Раніше прес-служба президента повідомила, що деякі експерти презентували П.Порошенку законопроект про Антикорупційний суд, який враховує рекомендації фахівців ОБСЄ та висновки Венеціанської комісії.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Антикорупційний суд розглядатиме справи, де збитки сягають 900 тис. грн

Transparency International вимагає реакції Луценка та Парубія на публікацію вироку про конфіскацію активів Януковича

Оприлюднено текст президентського законопроекту про Вищий антикорупційний суд

Порошенко вніс до ВР законопроект про Вищий антикорупційний суд

Експерти презентували Порошенку законопроект про Антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій фахівців ОБСЄ та висновків Венеціанської комісії

Порошенко може внести свій законопроект про антикорупційний суд у наступному році

Президентський законопроект про Антикорупційний суд внесуть до Ради в четвер, МВФ наполягає на його ухваленні до 25 січня - Найєм

Рада відкликала депутатський законопроект "Про антикорупційні суди"

Голова Венеціанської комісії виступає за інтеграцію Антикорупційного суду в судову систему України

Геращенко сподівається, що до кінця січня 2018 року Верховна Рада прийме законопроекти про Антикорупційний і Військовий суди

ОСТАННЄ

Freedom House оцінила Україну як частково вільну країну

Депутати пропонують ВР звернутися до президента з проханням прискорити звільнення від обов'язків голови НБУ Гонтаревої

Мінгареллі: Дезінформація негативно вплинула на імідж України в Європі

Мінгареллі назвав джерела загроз безпеці України

ВР розглядає законопроект щодо Донбасу

Законопроект щодо Донбасу передбачає відновлення торгівлі з тимчасово окупованими територіями - Сироїд

У Ванкувері стартують переговори з корейського питання за участю Канади, США, Південної Кореї і Японії

Генерал-губернатор Канади відвідає Україну цього тижня

Марчук про заяви щодо Будапештського меморандуму: Лавров обманює, сподіваючись, що ніхто не зазирне в оригінал тексту

ЄС розцінить створення Антикорупційного суду як конкретний результат боротьби з корупцією в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА