13:42 31.12.2017

Головування Естонії в Раді ЄС минуло успішно –глава МЗС

Головування Естонії в Раді ЄС минуло успішно –глава МЗС

Міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер (Sven Mikser) задоволений тим, як вперше в новітній історії його країни минуло головування в Раді Європейського союзу.

Підбиваючи підсумки головування він сказав в інтерв'ю "Інтерфаксу": "На мій погляд, головування Естонії минуло дуже успішно. Щодо головування Естонії в ЄС ми виходили з чотирьох пріоритетів: Європа з відкритою та інноваційною економікою, безпечна і захищена Європа, цифрова Європа і вільний рух даних, а також дружня і стійка Європа".

С.Міксер особливо виділив "успіх саміту Східного партнерства (передбачає партнерство ЄС з Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною), який увінчався ухваленням спільної декларації". У ній зазначені конкретні проекти у сфері економіки, освіти, а також у цифровій сфері, "які поліпшать життя мільйонів людей і зміцнять стабільність у сусідніх із нами регіонах", – вважає міністр.

Він зазначив також, що в період головування Естонії в ЄС 25 держав Євросоюзу за ініціативою Німеччини, Франції, Італії та Іспанії вирішили зміцнити співпрацю у сфері оборони, збільшити свої видатки на оборону і здійснити низку спільних проектів, зокрема спрощення та прискорення пересування військового транспорту в Європі.

"Дуже важливим пріоритетом під час головування в ЄС була для нас цифрова сфера –за нашою ініціативою в жовтні вперше правовий акт Європейського Союзу був підписаний у цифровому форматі", – нагадав глава МЗС.

Для користувачів громадськими транскордонними послугами країни ЄС уклали угоду про створення єдиних цифрових воріт, яка передбачає запровадження принципу разового запиту даних на рівні ЄС.

За ініціативою Естонії велику увагу було приділено кіберзахисту і кібербезпеці. У жовтні в Таллінні країни ЄС і затвердили декларацію з цифрового управління, нагадав С.Міксер.

Естонія очолювала Раду Європи у другій половині 2017 року. З 1 січня Раду ЄС очолить Болгарія.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мей пообіцяла в "найближчі дні" обговорити нові заходи проти Росії

Вісім європейських міністрів закордонних справ заявили, що не дозволять Криму зникнути з міжнародного порядку денного

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції стосовно Республіки Гвінея-Бісау

Україні слід визначитися із зовнішньою політикою щодо РФ - Сироїд

Рішення про кандидата в президенти від "Самопомочі" ухвалюватиме партія – Садовий

Порошенко 18-19 березня здійснить візит в Кувейт, а 19-20 відвідає Катар

Канада виділить Україні $ 4,6 млн на Збройні сили

Посольство Росії в Києві вживе всіх необхідних заходів, щоб 18 березня виборчі дільниці в російських закордонних установах в Україні були відкритими

Париж засуджує напад на Скрипаля та вказує на російську причетність до нього

Порошенко має намір відвідати Німеччину на початку квітня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА