12:57 06.01.2018

Верховний суд РФ підтвердив, що Навальний не може брати участі в президентських виборах

Верховний суд РФ підтвердив, що Навальний не може брати участі в президентських виборах

Верховний суд Росії в суботу відмовив опозиціонеру Олексію Навальному, який подав скаргу з проханням скасувати рішення суду першої інстанції і зобов'язати Центральну виборчу комісію зареєструвати ініціативну групу, що висунула його кандидатом у президенти.

"Рішення суду першої інстанції Верховного суду залишити без зміни, апеляційну скаргу адміністративного позивача - без задоволення", - оголосив суддя.

Таким чином, рішення про законність відмови ЦВК допустити О.Навального до участі у виборах президента вступило в законну силу.

Під час засідання представники О.Навального заявили, що відмова зареєструвати ініціативну групу є незаконною оскільки, ЦВК була зобов'язана керуватися не федеральним законом про вибори президента, а Конституцією РФ.

Крім того, на їхню думку, другий вирок Ленінського суду Кірова (щодо О.Навального і Петра Офіцерова у справі "Кіровлісу") не може призводити до судимості і пов'язаними з нею негативними наслідками, оскільки рішення Верховного суду про перегляд справи не є виконанням постанови Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про що є висновок Комітету Ради міністрів Європи.

У свою чергу прокурор і представник ЦВК заявили про відсутність підстав для скасування початкового рішення.

"Суд при розгляді цього спору правильно застосовував норми федерального законодавства", - сказала представник Генпрокуратури.

Судове засідання відбулося без участі О.Навального. Як вирішила апеляційна колегія, "адміністративного позивача належним чином попередили про дату судового розгляду і його відсутність не є перешкодою для розгляду справи по суті".

Представники О.Навального не заперечували проти розгляду справи за відсутності свого довірителя.

Верховний суд Росії 30 грудня 2017 року відмовив опозиціонеру у позові про визнання незаконним рішення Центральної виборчої комісії про відмову в реєстрації ініціативної групи, яка висунула його в кандидати на посаду президента РФ.

Як раніше повідомили представники О.Навального, якщо рішення не буде скасовано, то відмова допустити його до участі у виборах буде оскаржена і в Європейському суді з прав людини.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Посольство Росії в Києві вживатиме всіх необхідних заходів, щоб 18 березня виборчі дільниці в російських зарубіжних установах в Україні були відкриті

Громадян РФ не допускатимуть до російських дипустанов 18 березня для голосування

Економічне співробітництво України з РФ має бути мінімізовано - Клімкін

В Україні відкриють чотири виборчі дільниці на вибори президента РФ

Москві передано список з 23 дипломатів і представників військового аташату, що підлягають висилці з Британії

МЗС підготувало пропозиції щодо припинення або денонсації договору про дружбу з РФ

Лондон може заморозити російські держактиви, посилить контроль за громадянами РФ на кордоні - Мей

Британія заморожує контакти з РФ на високому рівні та відкликає запрошення Лаврова до Лондона

Лондон готується вислати значну кількість російських дипломатів

Американський сенатор закликав адміністрацію Трампа розглянути питання про внесення РФ до списку країн-спонсорів тероризму

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА