17:13 12.01.2018

Болгарія має хорошу перспективу для вступу до Єврозони і виконала критерії для прийому до Шенгенської зони - Юнкер

Болгарія має хорошу перспективу для вступу до Єврозони і виконала критерії для прийому до Шенгенської зони - Юнкер

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер повідомив у п'ятницю на прес-конференції в Софії, що обговорював з болгарським прем'єр-міністром Бойко Борисовимем перспективу вступу Болгарії до зони євро.

"У моїй доповіді про стан союзу у вересні (2017 року - ІФ) я чітко сказав, що всі держави-члени, за винятком тих, на які поширюється відступ (від договору про ЄС - ІФ), мають можливість стати членами зони євро. Більш того, всі ті, хто відповідають критеріям, мають вступити до неї. Це визначено договором", - заявив глава Єврокомісії на спільній з Б.Борисовим прес-конференції.

"Я не говорив, що вже завтра Болгарія стане членом зони євро. Я сказав, що Болгарія перебуває на правильному шляху. Її державний борг явно нижчий за 30%. Це найнижчий рівень боргу в Європейському союзі", - сказав голова Єврокомісії.

Він також вказав на успіхи Болгарії у галузі підтримання бюджетної рівноваги і на прогрес у сфері скорочення безробіття.

"Але цього ще недостатньо, і наші болгарські друзі це усвідомлюють. Однак реальна конвергенція вже є. І це справжній прогрес. Я вважаю, що Болгарія, наскільки можливо скоро, зможе приєднатися до зони євро і у повному обсязі скористатися плодами своєї участі в ній", - сказав Ж.-К.Юнкер.

У відповідь на запитання про перспективу вступу Болгарії до Шенгенської зони він заявив, що Болгарія виконала необхідні умови для прийняття в неї.

"Я знаходжу не надто гідною позицію тих урядів (держав ЄС - ІФ), які, всупереч реальному стану речей, відмовляють Болгарії у вступі до Шенгенської зони. Я вчора (11 січня - ІФ) сказав, виступаючи у Національному театрі, що місце Болгарії в Шенгенському просторі, і я не відступлю ні на крок, якщо постане питання про те, щоб знову про це нагадати (і ми це зробимо, якщо знадобиться), на Європейській Раді або в будь-який інший інстанції", - запевнив голова Європейської комісії.

Прес-конференцію з Софії транслювала телеслужби ЄС.

Ж.-К.Юнкер перебував у Болгарії з нагоди офіційної презентації 11-12 січня болгарського головування в Раді ЄС. Він провів переговори з прем'єр-міністром країни.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Болгарія в ЄС підтримує територіальну цілісність України і врегулювання конфлікту на Донбасі

Порошенко і Юнкер обговорили перспективи виділення ЄС чергової макрофінансової допомоги Україні

Порошенко та Юнкер домовилися продовжити діалог у Давосі на Всесвітньому економічному форумі

Порошенко привітав Болгарію з початком головування в Раді ЄС

Проведення судової реформи та успіхи у боротьбі з корупцією дадуть Україні змогу залучити іноземних інвесторів - Юнкер

Порошенко і Юнкер обговорили підготовку європейської інвестиційної конференції з допомоги Україні

Юнкер назвав ситуацію в Каталонії "катастрофою"

Юнкер впевнений, що Болгарія і Румунія увійдуть до Шенгенської зони

Міносвіти України та Болгарії домовилися про спільну розробку підручників і програм для шкіл із вивченням болгарської мови

Наступне завдання України - переговори про входження до Шенгенської зони, заявила віце-прем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА