13:13 16.01.2018

Freedom House оцінила Україну як частково вільну країну

Freedom House оцінила Україну як частково вільну країну

 Україна потрапила в розділ "частково вільних країн", окупований Росією Крим - "невільних" у рейтингу "Свобода у світі-2018" неурядової організації Freedom House.

За даними рейтингу, опублікованого на сайті організації, в рейтингу "Свобода у світі" 2018 р. в Німеччині, рейтинг України за двома критеріями (рівень політичних прав і громадянської свободи) становив 3 бали (за обома критеріями) з можливих 7, таким чином, країна залишилася в категорії частково вільних. За 100-бальною системою України набрала 62 пункти (що більше - то вільніша країна).

Захоплений Росією Крим отримав 7 балів за рівнем політичних прав і 6 балів - за рівнем громадянської свободи, був визнаний невільним. За 100-бальною системою Крим набрав 9 пунктів.

"Україна все ще оговтується від безладу, пов'язаного з позбавленням президентської влади Віктора Януковича в 2014 році, а також кризи, яка почалася через російську окупацію Криму та воєнну підтримку сепаратистів на Донбасі в східній Україні. Нездатність влади розслідувати широкомасштабну корупцію на керівних посадах підірвала рівень підтримки уряду серед населення і вплинула на спроби проведення реформ. У сфері цивільних свобод політичний тиск і напади на журналістів загрожують свободі преси", - така характеристика України у звіті.

Freedom House зазначає, що уряду вдалося досягти прогресу з низки реформ, зокрема, охорони здоров'я, освіти, децентралізації.

Разом з тим, в організації вказали на те, що корупція все ще є серйозною проблемою в Україні, а боротьба з нею припинена. "Оскільки незалежне Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) зіткнулося з політичним втручанням, а глава ключового парламентського комітету по боротьбі з корупцією (Єгор Соболєв - ІФ) був звільнений", - підкреслили в Freedom House.

Крім того, в організації додали, що журналісти в Україні стикаються з політичним втручанням, а також насильством і переслідуваннями.

"Влада досі цензурує деякі російські джерела новин і забороняє окремим російським журналістам в'їжджати в країну в 2017 році", - розповіли в організації.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

РФ може затягувати розгляд справи України в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі за Конвенцією ООН з морського права

Партія "Альтернатива для Німеччини" змогла б перемогти СДПН у разі проведення виборів у ФРН на півроку пізніше

Україні не потрібна згода ОРДЛО на введення миротворців на Донбас

Вихід Британії з Євросоюзу може призвести до проблем із плануванням загального бюджету ЄС

Глава МінТОТ виступає за створення списку товарів, заборонених до переміщення через лінію розмежування

МЗС повідомив про подання меморандуму в арбітражному провадженні проти РФ щодо Конвенції ООН з морського права

Зеркаль представлятиме інтереси України в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі

Київ підготує позов щодо військових злочинів РФ

Баку, Анкара та Київ створюють тристоронній формат співпраці

Прем'єр Угорщини знову заявив про небезпеку імміграції для Європи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА