12:29 09.02.2018

Домовленостей з Києвом щодо мовної статті закону про освіту не досягнуто, - МЗС Угорщини

Домовленостей з Києвом щодо мовної статті закону про освіту не досягнуто, - МЗС Угорщини

У Міністерстві закордонних справ і торгівлі Угорщини заявляють, що домовленості з українською стороною щодо мовної статті закону про освіту України не досягнуті, угорський уряд відмовиться від політики блокування міжнародних устремлінь України тільки в разі, якщо закарпатські угорці підтвердять домовленості щодо кожної деталі цього закону.

"Жодної угоди не було досягнуто щодо закону України "Про освіту". Україна, як і раніше, відмовляється виконувати рекомендації Венеціанської комісії", - наводиться на сайті Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини коментар заступника держсекретаря відомства Тамаша Менцера (Tamás Menczer).

Він вказав, що, згідно з повідомленнями української преси, Міністерство закордонних справ України уклало угоду з угорськими партнерами щодо закону про освіту. "Повідомлення, опубліковані українськими ЗМІ, - брехня, ситуація цілком інакша", - заявив Т.Менцер.

Він підкреслив, що позиція угорського уряду залишається незмінною: Україна не може почати імплементацію закону про освіту доти, доки не досягне згоди з національними меншинами з цього питання, в тому числі з угорським нацменшиною.

"Ми раді, що, мабуть, скоро почнуться консультації, закарпатські угорці можуть розраховувати на повну підтримку угорського уряду", - додав представник МЗС.

За його словами, угорський уряд відмовиться від своєї політики блокування міжнародних устремлінь України тільки в разі, якщо закарпатські угорці заявлять, що досягнуто домовленості щодо кожної деталі закону про освіту. "Це все ще довгий шлях", - констатує Т.Менцер.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту", який, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома та більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами ЄС. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право навчання рідною мовою поряд із українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту. МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала обвинувачення Угорщини в звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту".

У МОН заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії і розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

7 лютого заступник голови МЗС України Василь Боднар за результатами візиту в Закарпатську область написав у Твіттері про те, що з представниками Угорщини узгоджені ключові питання щодо врегулювання мовного питання.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Глави МЗС "нормандської четвірки" можуть зустрітися після остаточного погодження коаліційного договору у ФРН

Глава МЗС Данії Самуельсен відвідає Україну 20-22 лютого

МЗС повідомив про подання меморандуму в арбітражному провадженні проти РФ щодо Конвенції ООН з морського права

Зеркаль представлятиме інтереси України в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі

Прем'єр Угорщини знову заявив про небезпеку імміграції для Європи

Угорщина закликає Україну досягти згоди із закарпатськими угорцями щодо закону про освіту

Глави МЗС "нормандської четвірки" обговорять у Мюнхені вихід представників РФ із СЦКК

Угорська громада відмовилися брати участь у консультаціях щодо мовної норми закону про освіту - Гриневич

Угорщина запропонувала умови для початку діалогу з Україною

У рекомендаціях Венеціанської комісії є можливе рішення щодо українсько-угорського конфлікту з приводу мовної статті

ОСТАННЄ

Трамп дивується, чому розслідування про втручання РФ у вибори США не стосується адміністрації Обами

Україна успішно проводить реформи, незважаючи на російську агресію - Салліван

Кабмін ввів до Комісії вищого корпусу держслужби членів від громадськості Сороку і Войтовича

Глава МЗС Албанії прибуває до України

Заступник держсекретаря США обговорив у Києві необхідність посилення санкцій проти РФ і створення Антикорупційного суду - Гопко

Порошенко не знає, де зберігається оригінал угоди Януковича з опозицією від лютого 2014 року

Самоусунення Януковича було причиною ухвалення Радою рішення про покладання обов'язків президента на Турчинова

Управління обороною України на східному кордоні буде терміново перебудовано згідно із законом щодо Донбасу - Порошенко

Так званий "референдум" про незалежність Криму не оголошували - Порошенко

Порошенко в суді: З позиції міжнародного права РФ не мала підстав діяти стосовно Криму так, як це було з 20 лютого 2014 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА